26 10 2019 r.

Poznajemy świat mikro przy użyciu mikroskopu optycznego

 

 

 

Październikowe zajęcia z projektu „ W kierunku nauki – rozwijać pasje zainteresowania” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe – Razem, Bliżej, Nowocześniej odbyły się :
Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Radziemicach brali udział w drugim spotkaniu Szkolnego Koła Biologicznego „Impuls” w ramach , którego utrwalili wiadomości z budowy mikroskopu optycznego, przypomnieli etapy tworzenia preparatów mikroskopowych oraz zasady obserwacji obiektów pod mikroskopem. Ćwiczenia praktyczne rozpoczęły się od przygotowania preparatu z liścia rośliny Kalanchoe oraz skórki cebuli. Uczniowie uczyli się samodzielnej obserwacji i wykonywali rysunki oglądanego obiektu, mieli również okazję oglądać gotowe preparaty z budowy innych roślin, zwierząt i budowy anatomicznej człowieka. Mikroskopy optyczne zostały zakupione w ramach projektu.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 
 

22 10 2019 r.

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM

 

Projekt jest dofinansowany z Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ.

Podczas zajęć dzieci zdobywały  dotyczące prawidłowego zachowania się w sytuacji kiedy mamy podjąć się wykonywania szeregu czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowia i życia. To właśnie świadkowie zdarzenia, odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym działaniu "łańcucha przeżycia" poprzez odpowiednie zabezpieczenie osób poszkodowanych do momentu przybycia służb ratunkowych na miejsce wezwania.
Część teoretyczna zajęć dotyczyła prawidłowego zachowania się na miejscu zdarzenia, dbając w szczególności  o szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa dotyczące "ratownika", miejsca zdarzenia, osób poszkodowanych i świadków zdarzenia. Kolejny element zajęć to zasady prawidłowego wezwania pomocy wykorzystując numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem medycznym.
Jednak najważniejszy element stanowiły zajęcia praktyczne z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Dzieci poznały wyposażenie różnych dostępnych apteczek pierwszej pomocy i prawidłowe ich wykorzystanie. Najwięcej czasu poświęciliśmy jednak na ćwiczenia dla wykonania prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i oddychania u poszkodowanych w różnych grupach wiekowych: dorosły, dziecko i niemowlak.


 
14 10 2019r.
 
Pasowanie na ucznia - Dzień Komisji Edukacji Narodowej
 

01 10 2019 r.
 

I TY możesz zostać ratownikiem

Szkoły są miejscem, w którym uczy się dzieci, jak mają radzić sobie w świecie. Dlatego warto, aby odbyły tę dodatkową lekcję-lekcję ratowania życia.

Aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom społecznym z inicjatywy Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Radziemice, Wola Gruszowska  w szkołach gminy Radziemice realizowany jest  projekt „I TY możesz zostać ratownikiem”.

Celem projektu jest nauczenie dzieci i młodzież  udzielania i wzywania pierwszej pomocy. Dzieci od najmłodszych lat, muszą mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. Działaniami projektowymi są objęci wszyscy uczniowie Gminy Radziemice.

Zajęcia,  w ramach niniejszego projektu, realizowane są w Szkole Podstawowej w Radziemicach i Szkole Podstawowej w Łętkowicach przez wykwalifikowanego ratownika medycznego p.Wojciecha Mroza.

Projekt jest dofinansowany z Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ.

 

27 09 2019 r.
 

„W rytmie serca”

Wrześniowe zajęcia z projektu „ W kierunku nauki – rozwijać pasje i zainteresowania” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe – Razem, Bliżej, Nowocześniej odbyły się :
- dla grupy I – 24.09.2019r i grupy II- 26. 09.2019r.
Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Radziemicach brali udział w zajęciach Szkolnego Koła Biologicznego „Impuls” w ramach którego uczestniczyli w wykładzie poświęconym budowie układu krwionośnego człowieka ze wskazaniem szczególnej uwagi na pracę serca. Była to doskonała powtórka dla klasy VIII oraz okazja na przyswojenie nowej wiedzy dla uczniów klasy VII. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, uczniowie uczyli się korzystać ze stetoskopów, a następnie wykonywać pomiar ciśnienia tętniczego na specjalistycznym sprzęcie medycznym. Ciśnieniomierze lekarskie ze stetoskopami zostały zakupione w ramach projektu. Uczestnicy opanowali obsługę sprzętu doskonale. Na następnych zajęciach będą doskonalić wykonywanie pomiaru, jak obiecali – DO PERFEKCJI

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Więcej na naszym Faceboo'ku


27 09 2019 r.
 
Bezpieczny przedszkolak na drodze
 

Najmłodsze przedszkolaki poznawały zasady poruszania się po drodze.
 
 Więcej na naszym Faceboo'ku

26 09 2019 r.
 
TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ 'MAŁE MILENIUM"

1 października (wtorek) rozpoczynają się treningi "Małego Milenium"

15 00 - 16 30 - grupa składająca się z uczniów z rocznika 2015; 2013; 2012

16 30 - 18 00 - grupa składająca się z uczniów z rocznika 2009; 2010; 2011
 

26 09 2019 r.
 
 
PROJEKT EDUKACYJNY

"W KIERUNKU NAUKI - ROZWIJAĆ PASJE I ZAINTERESOWANIA"

Kręgowce stałocieplne i zmiennocieplne - lekcja biologii w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym
 


20 września uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Radziemicach uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez pracownika Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Obserwowali żywe organizmy świata zwierząt, dowiedzieli się o różnorodności środowisk ich życia, poznali cechy morfologiczne. W kartach pracy przygotowanych przez nauczyciela biologii uczniowie zapisywali przedstawicieli ryb, płazów , gadów, ptaków i ssaków oraz doszukiwali się cech wyjątkowych w wybranym przez siebie ulubieńcu z ogrodu. Największą sympatię zdobyły pingwiny, alpaki, małpy i drapieżniki z rodziny kotowatych. Szóstoklasiści wrócili pełni wrażeń, bogatsi o wiedzę, którą wykorzystają na lekcjach w szkole. Ponadto dowiedzieli się różnych ciekawostek o mieszkańcach ogrodu np. że żyrafy są dość odporne na brak wody, co 3 dni chodzą do wodopoju.
Wycieczka miała charakter edukacyjny, umożliwiający realizację treści programowych dla klasy 6 szkoły podstawowej.
 
 
 
 Więcej na naszym Faceboo'ku
 

25 09 2019 r.
 
Warsztaty pszczelarskie dla klas I i zerówki.
 

O pszczołach i pracy pszczelarza opowiadał Pan Marcin Malara.
 
 
 Więcej na naszym Faceboo'ku

23 09 2019 r.

PROJEKT EDUKACYJNY

"W KIERUNKU NAUKI - ROZWIJAĆ PASJE I ZAINTERESOWANIA"

 

 

 20 09 2019 r.
 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.

Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

 
Więcej na naszym Faceboo'ku
 

19 09 2019 r.
 
BEZPIECZNA DROGA PIĘCIOLATKA
 

Dzieci z grupy 5 latków zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Miały okazję poznać wybrane znaki drogowe, które mogą spotkać w drodze do przedszkola. Podczas spaceru Dzieci utrwalały bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię.

 
 
Więcej foto na naszym faceboo'ku

 18 09 2019 r.
Akcja ekologiczna
 
 

12 09 2019 r.
 

ZBIERAMY MAKULATURĘ

 

12 09 2019 r.
 

TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI W DRUŻYNIE "MŁODE MILENIUM" W RADZIEMICACH

 

 

Zapraszamy w dniu 17 września o godzinie 16 00 na spotkanie organizacyjne dotyczące prowadzenia zajęć piłkarskich dla zainteresowanych uczniów z klas 0-VIII

Zajęcia prowadzone będą w ramach Akademii Młodych Orłów.

W dniu 18 września zapraszamy na pokazowe treningi.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły 123850500

 

29 08 2019 r.
 

Informacja dla GRUP PRZEDSZKOLNYCH

 

W poniedziałek przedszkole czynne będzie od godz. 7 00 do 16 00.
grupa I w świetlicy na parterze
grupa II w świetlicy na piętrze
grupa III (5-latki) w szkole w sali przy kuchni
grupa IV (6-latki) w szkole piętro (wejście od strony placu zabaw)

Dzieci z grupy I i II od godz 7 00 do 8 00 w sali grupy I
Dzieci z grupy III i IV od godz. 7 00 do 8 00 w sali grupy III

Dzieci zostające w przedszkolu  po 13 00 będą w sali grupy I

 
28 09 2019 r.
 
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
 
Godz. 8 00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym
Godz 9 00  - spotkanie w szkole
 
godz 9 00 - zakończenie o odjazd busów
 
Rozkład jazdy busów w dniu rozpoczęcia roku
 
 
OD WTORKU ODJAZDY BUSÓW O 10 MINUT WCZEŚNIEJ

Kowary Stawik- 7.20   -----      Kowary Sklep- 7.27 ----  Koło Pana Czekaja- 7.35  ----  Szczytniki Kol. – 7.40  ---  Ibramowice- 7.45  ----  Wola Gruszowska- 7.47   ----  WIBROBET- 7.50  ----  Przemęczany- 7.52 

 

Katy- 7.30  ----   Błogocice I- 7.35  ----  Błogocice II- 7.40  ---  Nowa Wieś- 7.45 

 

Wrocimowice Kościół- 7.20  ----   Smoniowice -7.30  ---- Zielenice Sklep- 7.35  ----  Janikowice- 7.40  ----  Zielenice Góra- 7.45  ----  Dodów- 7.50   ----   Przmęczanki- 7.52  ---  Przemęczany- 7.55 


 9 07 2019 r.
 
 Półkolonia w Radziemicach
 
15 lipca rozpoczynają się zajęcia dla dzieci w Szkole Podstawowej w Radziemicach. Rozpoczynamy  o godzinie 800. Proszę rodziców lub opiekunów o pozostanie na spotkanie organizacyjne. Poniżej przedstawiamy planowany program 10 dniowych zajęć. Proszę  o przyniesienie zaświadczeń z KRUS.
 
Półkolonia dofinansowana jest z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
 
poniedziałek 15 VII Zajęcia na basenie w Proszowicach - 1 godzina zajęć z instruktorami (nauka pływania, zabawy w wodzie dla umiejących pływać; 1 godzina swobodnych zabaw w wodzie); zajęcia rekreacyjne w szkole.
wtorek 16 VII Zamek Wiśnicz - zwiedzanie Trasa dworska+Trasa Nietoperza i Wystawa Średniowiecznych Narzedzi Tortur (podziemia zamku)
środa 17 VII Centrum szkła i ceramiki w Krakowie - warsztaty tradycyjnego zdobienia szkła, pokaz ręcznego formowania szkła, zwiedzanie wystawy "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" wraz z przewodnikiem, zwiedzanie wystaw czasowych prezentujących współczesne szkło i ceramikę w Galerii
czwartek 18 VII Zajęcia na basenie w Proszowicach - 1 godzina zajęć z instruktorami (nauka pływania, zabawy w wodzie dla umiejących pływać; 1 godzina swobodnych zabaw w wodzie); zajęcia plastyczne, sportowe w szkole.
piątek 19 VII Ścieżka edukacyjna CHRUSTY Książ Wielki
sobota 20 VII Ciężkowice - Skamieniałe Miasto - zwiedzanie i zajęcia tematyczne.
niedziela 21 VII Wyjazd do kina do Krakowa
poniedziałek 22 VII Gorce - Z Poręby na Stare Wierchy - trasa turystyczna o małym stopniu trudności (https://mapa-turystyczna.pl/route/mnak)
wtorek 23 VII Zajęcia na basenie w Proszowicach - 1 godzina zajęć z instruktorami (nauka pływania, zabawy w wodzie dla umiejących pływać; 1 godzina swobodnych zabaw w wodzie); zajęcia rekreacyjne w szkole.
środa 24 VII Skansen Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie - zwiedzanie i warsztaty plastyczne.
 

 
 
Obóz młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
 

W dniach 29.06 -13.07 2109 r. Odbył się obóz szkoleniowo - wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu proszowickiego i miechowskiego.
w Kątach Rybackich. Uczestnikami byli m.in. uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Podczas obozu uczestnicy zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, odbyli szkolenie w zakresie BHP i wzięli udział w zawodach CTFI.
 
 
 

27 06 2019 r.
 
FIZYKA DLA SMYKA
 

Film nagrany w ramach projektu,,Fizyka dla Smyka"
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie ,,Na dobry początek!" (https://www.fundacja.bgk.pl/)

 
26 06 2019 r.
 
Godka krakoska na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
 

26 czerwca 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Radziemicach wystąpili w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, podczas Gali finału wojewódzkiego etapu konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs ten organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny na który składały się piosenki i krótkie etiudy sceniczne w wykonane w gwarze krakowskiej do tekstów napisanych przez pana Zbigniewa Grzyba – miłośnika i propagatora godki krakowskiej.

W występie wzięli udział:

Patryk Szumara
Ziemowit Duch
Daria Duda
Paulina Duraj
Klementyna Grzesiowska
Aleksandra Rolek

 
 

13 06 2019 r.
 

III miejsce Koła Teatralnego GAGATKI

w XXVII Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych

Impreza organizowana od 1992 roku, ma charakter przeglądu zespołów szkół podstawowych województwa małopolskiego uprawiających wszelkie formy teatralne i teatralno – estradowe. Poszukiwania repertuarowe, tematyczne i formalne nie są niczym ograniczone. (za http://www.mdk.krakow.pl)

 

09 06 2019 r.
 
GODKA KRAKOWSKA 2019 - CZYLI FESTIWAL TRADYCYI, OBYCAJU I GODKI KRAKOSKIEJ
 
Jak co roku nasi uczniowie dobrze bawili się na "Godce krakoskiej" w Modlnicy.
 
Konkurs teatralny – Godka krakowska w utworach scenicznych"
I miejsce - Natalia Juźko z klasy III Gimnazjum
III miejsce - Zuzanna Kocioł z klasy III Gimnazjum
Wyróżnienie - Daria Duda z klasy III Gimnazjum
 
Konkurs gwary krakowskiej
Wyróżnienie dla Patryka Szumary i Ziemowita Ducha z klasy III
 
 
 
 
 
 

 
10 06 2019 r.
PÓŁKOLONIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RADZIEMICACH
 

Szkoła Podstawowa w Radziemicach organizuje półkolonie w czasie wakacji dla dzieci.
Warunkiem uczestnictwa jest ubezpieczenie co najmniej jednego rodzica w KRUS (potwierdzone zaświadczeniem.)
Wypoczynek jest w formie półkolonii – w godzinach 800 - 1600 (przy dłuższych wycieczkach do 1800)


Termin: 15 – 24 LIPIEC 2019 R.
Koszt 10 dniowych zajęć 150 zł. Pozostałą kwota to dofinansowanie z Krus.


Warunkiem uruchomienie półkolonii jest zebranie grupy 50 uczniów w wieku 6 – 15 lat.

W czasie półkolonii będzie co najmniej 4-5 wyjazdów całodniowych (min. Pieniny, Sandomierz, jaskinia Raj), wyjazdy na basen, do kina, warsztaty przyrodnicze w terenie. Wyżywienie w formie śniadania i obiadu.


Zapisy w sekretariacie SP Radziemice 123850500
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 
15 05 2019 r.
Etap wojewódzki konkursu programistycznego "BALTIE"
 
 
W dn. 14.05.2019 r. w Radziemicach odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2019” organizowanego przez SGP Systems. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie i zakwalifikowali się do etapu międzynarodowego Konrad Kościuk, Ziemowit Duch, Anna Frączek, Blanka Grzesiowska, Dariusz Wawrzeń, Emilia Słowińska oraz Krystian Skiba.
Ostatni etap konkursu odbędzie się 8 czerwca 2019r.
 
 
 

XX Małopolskie Spotkania Teatrów Gimnazjalnych 2019

w tym roku pod nazwą Pierwszy i Ostatni Małopolski Gimnazjalny Festiwal Artystyczny.
 
 
Koło Teatralne klas starszych zaprezentowało przedstawienie "Mały książę"
 
 
  Więcej foto na facebook'u
 

 
 
Koło teatralne  GAGATKI kolejny raz bierze udział w XXVII Małopolskim Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych.
 
 Więcej foto na facebook'u
 

16-17 05 2019 r.
 
X edycja projektu "Kamienie Pamięci"
 
17 maja 2019 r. w siedzibie Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek (Plac Sejmu Śląskiego 2) odbyła się gala finałowa X edycji projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci – „Harcerze Niepodległej". Uczestnicy projektu upamiętnili „harcerzy Niepodległej". Gali towarzyszyła prezentacja ich prac na stoiskach wystawienniczych. Uczestnicy projektu wzięli udział w wyjątkowej uroczystości wciągnięcia na maszt flagi przekazanej przez Prezydenta RP. Piątkową galę uświetnił zespół „Chwila Nieuwagi". Dzień wcześniej szóstka naszych uczniów (Aleksandra Przeniosło,Natalia Kocel, Emilia słowińska, Mateusz Wcisło,Szymon Koszyk, Krystian Skiba) miała okazje zwiedzić ciekawe miejsca ziemi śląskiej m.in. Sztolnie Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
Więcej na stronie IPN
 
 
 Więcej foto na facebook'u

15 05 2019 r.
 
"Królewskie theatrum na wawelskim dworze"
 
W kolejnej edycji konkursu teatralnego "Królewskie theatrum na wawelskim dworze" uczniowie naszej szkoły z Koła teatralnego klas I-III GAGATKI zaprezentowały przedstawienie pt."legenda o Wandzie co nie chciała Niemca"
 

Wyniki konkursu "Królewskie theatrum na wawelskim dworze"

Koło Teatralne GAGATKI zdobyły III miejsce

Nagroda za najlepszą rolę pierwszoplanową:

Szumara Patryk i Pachoł Paulina

Nagroda za najlepszą rolę drugoplanową:

Hanula Miłosz i Duch Ziemowit

Nagroda dla najlepszych narratorów:

Sudara Emilia i Joanna Duch

 
 
Więcej foto na facebook'u

 
15 05 2019 r.
 

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

pn. "Naukowe Inspiracje - Ciekawe i Kreatywne"

 
"W kierunku nauki – rozwijać pasje i zainteresowania" - projekt rozwijający zainteresowania przyrodnicze uczniów naszej szkoły uzyskał akceptacje urzędu Marszałkowskiego w Krakowie i uzyskał dofinansowanie na działalność edukacyjną w kwocie 8213.00 zł.
 
 

15 05 2019 r.
 
Wyjazd do Oświęcimia uczniów  klas VII, VIII i gimnazjum
 
 
 
Uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum zwiedzali dzisiaj Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady  w Oświęcimiu.
strona Muzeum
 

 
15 05 2019 r.
 
Audycja w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Pałecznicy
 
 
 Uczniowie Szkoły Muzycznej z Pałecznicy zaprezentowali się czasie występów swoje umiejętności muzyczne. Wśród uczestników dominowali uczniowie naszej szkoły.
Zaprezentowali się:
 • Zuzanna Mazurek - wiolonczela
 • Gabriela Wawrzeń - skrzypce
 • Miłosz Hanula - fortepian
 • Konrad Kościuk - trąbka
 • Klementyna Grzesiowska - wiolonczela
 • Ziemowid Duch - fortepian
 • Karolina Zaręba - klarnet -absolwentka naszej szkoły
 • Gratulujemy pięknego występu i zachęcamy pozostałych uczniów do podjęcia próby nauki gry na instrumentach.

Więcej foto na facebook'u

 
14 05 2019 r.
 
Rozpoczęła się Zielona Szkoła dla klas VI
 
 
Uczniowie klas VI Szkół Podstawowych Gminy Radziemice wyjechali na 10-dniy pobyt na morzem do Sianożęt. Wypoczywać i poznawac nowe miejsca będą w Ośrodku NEPTUN.
 

 
9 05 2019 r.
 
VII  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAKOWIE
„KRAKUS” 2019
 
Uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Radziemicach i Zielenicach sprawdzali swoja wiedzę o Krakowie w VII edycji "Krakusa"
 
W etapie szkolnym zwycięzcami zostali:
Marcin Kozera z klasy VI
Weronika Bucka z klasy V
 

Wycieczka do Francji
 
W dniach 27 kwiecień - 2 maj uczniowie naszej szkoły odwiedzili Paryż i Brukselę. W programie zwiedzania był: Luwr, Wersal, zamki nad Loarą, wieża Eiffla, Bruksela.
 
 

2 01 2019 r.

 

 Opowieść wigilijna. Powiedziane po krakowsku.

 


2 01 2019 r

  Orszak Trzech Króli 2019

Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi", nawiązującym do słów św. Jana Pawła II, w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce w tym także po raz szósty w Radziemicach i 22 poza jej granicami.
„Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy serca każdego z nas"

 

orszakwww

 


 19 12 2018 r

 

 

bal karnawałowywww

 


  17 12 2018 r.

 „Niech w każdym sercu spełni się cud Bożego Narodzenia"

 

Takie przesłanie towarzyszyło zgromadzonym w niedzielne popołudnie 16 grudnia 2018 r. w murach naszej szkoły gościom ,zaproszonym do wspólnego oglądnięcia przedstawienia na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Widowisko zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli w ramach projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe Razem, Bliżej, Nowocześniej w Radziemicach.
Opowieść o starym, zgorzkniałym kupcu, Ebenezerze Scrooge'u, który pewnej nocy wigilijnej doświadcza najgłębszej przemiany, nieustannie przypomina nam, czym jest przyjaźń, miłość, związki rodzinne i w końcu magia Świąt Bożego Narodzenia.
Wśród urokliwej, prawdziwie teatralnej scenografii, na scenie wystąpiło kilkunastu zdolnych artystów : Ania Frączek – odtwórczyni głównej roli, Ola Rolek, Wiktoria Machaczka, Kinga Nowakowska, Emilka Słowińska, Blanka Grzesiowska, Julka Grzywa Magda Pasternak, Julka Cerek, Dominika Nowak, Paulinka Duraj, Ania Płaszewska, Piotrek Śliwa, Tomek Rolek, Kacper Porębski, Szymek Mazurek oraz grupa roztańczonych Śnieżynek w świetlistej choreografii.
Klementyna Grzesiowska, Zuzia Mazurek i Krystian Bielawski - uświetnili przedstawienie przepięknym wykonaniem kolęd.
Po przedstawieniu zuchy z 6 Gromady Zuchowej „Płomyczki” przekazały na ręce przedstawicieli instytucji z terenu naszej gminy , przywiezione prosto z Krakowa Betlejemskie Światło Pokoju.
Na zakończenie spotkania wójt gminy Pan Marek Słowiński oraz dyrektor szkoły Pan Paweł Zagórski złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.


11 12 2018 r.

 Mała - Wielka pracownia robotyki

 

plakat głosowniewww

 

Zagłosuj na projekt realizowany w naszej szkole -  Zajęcia z robotyki

Głos można oddać na stronie MAŁOPOLSKA.PL

 Film promujacy projekt można obejrzeć TUTAJ


 7 12 2018 r.

Zaproszenie na kiermasz i spotkanie świąteczne

 

Wzorem ubiegłego roku w niedziele 16 grudnia odbędzie się spotkanie świąteczne na którym uczniowie przedstawią "Opowieść wigilijną".

W trakcie spotkania uczniowie organizuja kiermasz ozdób świątecznych.

Zapraszamy wszystkich Rodziców oraz Mieszkańców.

 

opowieść wigilijna strona

 

kiermasz strona

 


   4 12 2018 r.

 Zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe.

 


warsztaty bozonarodzeniowe


14.11.2018 r.

 14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

 

arka

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.
Fundacja Ekologiczna ARKA była pierwszą organizacją pozarządową w Polsce, która zaczęła prowadzić edukację ekologiczną na temat zanieczyszczeń powietrza.
Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Fundację Ekologiczną ARKA, obchodzimy od 2005 roku.

Więcej na stronie Fundacji Ekologicznej ARKA

 

Z okazji Dnia Czystego Powietrza dzieci z całej Małopolski napiszą list do sąsiada, w którym, za pomocą siły argumentacji przekonają go, by zmienił źródło ogrzewania na ekologiczne.

Więcej informacji na stronie małopolska.pl

 


  11 11 2018 r.

 

Obchody Święta Niepodległości w Radziemicach

 

2011 listopad 2018 kosciolwww

3911 listopad 2018 kosciolwww

4511 listopad 2018 kosciolwww

Wiecej na naszym faceboo'ku


 10 11 2018 r.

 Film o naszym patronie - Edwardzie Kleszczyńskim

Film o naszym patronie zrealizowany na konkurs w ramach IX edycji projektu „Kamienie Pamięci” – Nieznany bohater niepodległości 1914–1939. Film zdobył I miejsce w finale ogólnopolskim.

 

film e.kleszczynski

 


 09 11 2018 r.

 Obchody Święta Niepodległości oraz Międzyszkolny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej im. Edwarda Kleszczyńskiego.

1211 listopad 2018 www

2811 listopad 2018www

 

Więcej na naszej stronie facebook

 


 8 11 2018 r.

 

niepodleglosc plakat

 


 07 11 2018 r.

 Pracownia robotyki

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu społecznego "Mała-Wielka pracownia robotyki". W ramach projektu zakupimy laptopy niezbędne do programowania robotów i prowadzenia zajeć z robotyki.. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia.

 

plakat robotyka

 


 

Podgląd na życie pszczół w ulu z Gospodarstwa Edukacyjnego Pszczółka w Niezwojowicach zrealizowana w ramach projektu

"Gmina Radziemice ratuje pszczoły"

 

youtube pszczoly

 

 


 
31 10 2018 r.
 
Warsztaty EuroWeek
 
euroweek
 
W dniach 23-27 stycznia 2019 r.(FERIE) organizujemy wyjazd na warsztaty z języka angielskiego i w języku angielskim do Kotliny Kłodzkiej. Informacje o projekcie TUTAJ, plan zajęc w czasie wyjazdu TUTAJ.
Więcej informacji w sekretariacie szkoły.
 
EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Pomysłodawcą i głównym twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który wraz z grupą studentów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach rozpoczął szkolenia pod nazwą Euroweek Szkoła Liderów. Szkolenia miały głównie na celu integrować i informować polskich studentów na temat lokalnych i międzynarodowych zagadnień poprzez różnorodne konferencje i seminaria prowadzone z udziałem polskich premierów, ministrów, polityków różnych opcji, ambasadorów, konsulów oraz przedstawicieli wielu instytucji prounijnych.

Program Euroweek budził coraz większe zainteresowanie, poszerzono więc jego tematykę i formy szkolenia, by sprostać rosnącej ilości uczestników. Projekt zaczął zwracać uwagę świata. I tak, wolontariusze z innych krajów, przewodniczący organizacji młodzieżowych z całego świata, zaangażowali się do współpracy poprzez organizacje partnerskie oraz system referencyjny. Do uczestnictwa w programie Euroweek zapraszano przede wszystkim studentów szkół wyższych. Z czasem Euroweek objął również swoim programem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Od 2011 roku uczestnikami programu są również grupy młodzieży z różnych krajów europejskich (ze strony EuroWeek)

 

22 10 2018 r.
 
Deklaracje Akademii Piłkarskiej
 
Deklaracje i regulamin Akademii Piłkarskiej. Deklaracje można również pobrać w sekretariacie szkoły.
 

 
28 09 2018 r.
 

Oczyszczacze powietrza dla Przedszkoli

 

 

 

W trosce o czyste powietrze i zdrowie naszych najmłodszych Gmina Radziemice po-zyskała oczyszczacze powietrza sfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego. Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
 
Na chwile obecną pozyskanych zostało 4 oczyszczacze które działają w;
Punkcie Przedszkolnym w Radziemicach – 2 oczyszczacze.
Oddziale Przedszkolnym w Zielenicach – 1 oczyszczacz.
Punkcie Przedszkolnym w Łętkowicach – 1 oczyszczacz
 
Koszt jednostkowy oczyszczacza powietrza wynosi 588,00 zł.
W ramach otrzymanej darowizny dzieci w sezonie grzewczym, a także poza nim będą mogły oddychać czystszym powietrzem.Oczyszczacze powietrza mają za zadanie przede wszystkim chronić dzieci przed problemami zdrowotnymi powodowanymi przez szkodliwe substancje zawarte w smogu. Ponadto filtrują powietrze oczyszczając je z innych szkodliwych dla zdrowia substancji powodujących alergie oraz nawilżają powietrze.
Podjęte działania będą miały korzystny wpływ na środowisko i zdrowie dzieci.

 

07oczyszczacz www

11oczyszczacz www

 

18 09 2018 r.
 
Regionalny Program Stypendialny
 
 

Na stronie https://www.malopolska.pl są już do pobrania dokumenty do wypełnienia. Pierwszy dokument Excela należy wypełnić komputerowo. Wszystkie wydrukować i podpisać. sposób złożenia dokumentów opisuje regulamin w pkt V i VI.

 
Celem projektu pn. Regionalny Program Stypendialny nr RPMP.10.01.05-12-0209/16 w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, jest wzmocnienie potencjału szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości poprzez wsparcie stypendialne.

Stypendium będzie przyznawane na okres roku szkolnego (od 1 września do 31 sierpnia) z przeznaczeniem na realizację przez ucznia, pod okiem opiekuna dydaktycznego, jego indywidualnego planu rozwoju w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i/lub przedsiębiorczości. 

Szczegółowe zasady rekrutacji będą każdorazowo określane w regulaminie udzielania stypendiów i ogłoszeniu o naborze wniosków o przyznanie stypendiów na dany rok szkolny.

W projekcie przewidziano przyznanie 5110 stypendiów w 7 kolejnych naborach w latach szkolnych 2016/2017-2022/2023, objęcie wsparciem 2000 uczniów, zawarcie 5110 umów stypendialnych i zrealizowanie 5110 indywidualnych planów rozwoju.  

Całkowita wartość projektu wynosi 35 286 188,59 zł, w tym współfinansowanie Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego – 29 993 260,30 zł i współfinansowanie krajowe z budżetu państwa – 3 528 618,86 zł. Wkład własny Województwa Małopolskiego to 1 764 309,43 zł.

 

Nabór wniosków rozpocznie się w drugiej połowie września 2018 r. i potrwa przez 30 dni.

Dokładny termin i miejsce, wzory niezbędnych dokumentów, itp. zostaną wówczas opublikowane w Ogłoszeniu o naborze wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2018/2019.

(za malopolska.pl)

Tekst REGULAMINU PROGRAMU STYPENDIALNEGO TUTAJ

 

 13 09 2018 r.
 
Klasa IV na warsztatach pszczelarskich
 
33pszczolywww
 
43pszczolywww
 
 
Więcej na naszym facebook'u

 


12 09 2018 r.
 
Ratujemy pszczoły
 
Klasa IV rozpoczyna realizacje projektu "Ratujemy pszczoły" od warsztatów w Zagrodzie Edukacyjnej PSZCZÓŁKI w Niezwojowicach.
 
foto pszczoly plakat
 
28 07 2018 r.
 
 
Mini robotyka dla małego i dużego smyka
 

W dniu 28 lipca 2018 rozpoczęliśmy realizację projektu "Mini robotyka dla małego i dużego smyka", realizowanego w ramach projektu "Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne" ze środków województwa małopolskiego we współpracy z kołem naukowym Controllers działającym przy Katedrze Automatyzacji Procesów WIMiR AGH.
Projekt zakłada przeprowadzenia cyklu zajęć z robotyki dla uczniów ze szkół podstawowych Gminy Radziemice.

Wszystkich zainteresowanych (dzieci i rodziców z klas IV –VIII) zapraszamy na zebranie informacyjno - organizacyjne, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Radziemicach w dniu 12.08.2018 o godz.15.00.


Serdecznie zapraszamy.

 

04robotywww

 
 

21 06 2018 r.
 
Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu
 
 
3-4-latki 2018
  5-latki 2018
 
 

18 06 2018 r.
 
Konkurs "Królewskie Theatrum na wawelskim dworze" - III miejsce dla GAGATKÓW
 
Nagroda dla najlepszego aktora:

 

Ziemowit Duch

Szumara Patryk

 

wawel 2018 nagrody

 Więcej TUTAJ
 

17 06 2018 r.

 

Nasi uczniowie na festiwalu "Gotka krakowska":

 

 

Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w festiwalu

W teatralnych dziełach scenicznych
Zuzanna Kocioł II miejsce
Natalia Juśko III miejsce
Ziemowid Duch, Hanula Miłosz II miejsce

w kategorii piosenka
Klementyna Grzesiowska I miejsce

stylizacja strojem krakowskim
Daria Duda I miejsce

 
godka 2
 
godka 3
 
godka 4
 
Więcej zdjęć na naszym facebook'u
 

08 06 2018 r.
 
Uroczysta gala konkursu „O Naszą Niepodległą!".
 
 
 
I miejsce w finale ogólnopolskim w Warszawie dla Darii Duda, Zuzanny Kocioł, Aleksandry Pałka, Kacpra Słowińskiego.
 
Więcej  TUTAJ
 
warszawa www
 

18 05 2018 r.
 
Koło teatralne "Gagatki"
 
GAGATKI w drodze na występ dla przedszkolaków w Bibliotece w Radziemicach z okazji "TYGODNIA BIBLIOTEK". Koło teatralne pzrygotowało w tym roku spektakl "O księciu Kraku i o tym jak powstawał Kraków".
 
gagatki 2018 maj


 15 05 2018 r.
 
Film z Biegu "Sprintem do maratonu", w którym wystartowały przedszkolaki z terenu naszej gminy.
 
bieg przedszkolaka
 


 15 05 2018 r.
 
VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS"
 
Laureaci etapu szkolnego "Krakusa" ze Szkoły Podstawowej w Radziemicach i Zielenicach rozwiązywali testy konkursowe w Zamku Królewskim na Wawelu w finale konkursu.
Życzymy im zdobycia jak najlepszego miejsca.
 
krakus
 

10 05 2018 r.
 
XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
 
 sejm dzieci
 
 
Nasze uczennice - Katarzyna Łakomy i Karolina Zaręba będą uczestnikami tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży.
 
Zamieszczona na platformie SDiM lista zawiera nazwiska 460 uczestników tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży. W zależności od liczby uczniów, do udziału w sesji zakwalifikowało się od 12 do 64 kandydatów z danego województwa. Ponadto najlepsze zespoły z każdego województwa i 3 najwyżej ocenione zespoły z całej Polski spotkają się 12-13 maja br. na warsztatach w Sulejówku i posiedzeniu Komisji, w gmachu Sejmu, podczas którego wybiorą Marszałków oraz opracują projekt uchwały SDiM, która zostanie poddana pod głosowanie na posiedzeniu 1 czerwca.

Każdy uczestnik tegorocznej sesji SDiM musiał wykonać projekt, składający się z 6 etapów, za które łącznie można było uzyskać 28 punktów. Aż 5 zespołom udało się osiągnąć najwyższy wynik. Przy każdej z 384 relacji zamieszczonych na platformie internetowej znajduje się ocena punktowa, a także krótki komentarz wystawiony przez osobę sprawdzającą. Wszystkie prace zostały upublicznione, dzięki czemu uczestnicy mogą m.in. porównać wykonane projekty i sprawdzić za co zostały odjęte im punkty.

Do osób zakwalifikowanych zostaną wkrótce wysłane wiadomości e-mail z informacją o kolejnych krokach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz działania podjęte na rzecz przybliżenia społeczności lokalnej historii polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. (ze strony SDiM)

 

Posiedzenie Sejmu odbedzie się 1 czerwca 2018 r.

Więcej o pracy Katarzyny i Karoliny na stronie SDiM

(na stronie wybrać małopolskie i SP Radziemice)

Film z prezentacji TUTAJ
 
 


10 05 2018 r.
 
Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków - SPRINTEM DO MARATONU. 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Zielenicach zorganizowała Maraton Przedszkolaków. Prawie 150 przedszkolaków ze szkół w Łętkowicach, Radziemicach i Zielenicach pokonało wybrany przez siebie dystans. Wszyscy uczestnicy pokonali trasę od startu do mety i nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję biegu za rok.
 
bieg przedszkolaka
 
bieg przedszkolaka 1
 
bieg przedszkolaka 2
 
bieg przedszkolaka 3
 
Więcej  zdjeć na naszej stronie facebook

09 05 2018 r.
 
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W PAŁECZNICY
 
Uczniowie Szkoły Muzycznej w Pałecznicy zaprezentowali się w naszej szkole. Wśród występujących dominowali nasi uczniowie. Gratulujemy im pięknych występów i zachęcamy innych do rozwijania swoich talentów muzycznych.
 
 szkolamuzyczna
 

29 04 2018 r.
 
WYCIECZKA DO CHORWACJI
 
dzień drugi
 
W drugim dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Pulę – miasta założonego w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego. Podziwialiśmy szósty co do wielkości najlepiej zachowany starożytny amfiteatr, port oraz bramy miejskie i inne budowle starożytne.
Zjedliśmy pyszne lody i zakupiliśmy pierwsze pamiątki.
W Opatiji spacerowaliśmy nadmorską promenadą wśród XIX wiecznych willi. Odnaleźliśmy polskie akcenty w postaci tablicę ku pamięci Józefa Piłsudskiego oraz popiersia Henryka Sienkiewicza.
Z zachwytem patrzyliśmy na egzotyczne drzewa w parku między innymi bambusy, sekwoje, 20 metrowe magnolie.
Cały dzień towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda.
 
 slowenia02
 
slowenia03
 
 

28 04 2018 r.
 
WYCIECZKA DO CHORWACJI
 
dzień pierwszy

Po długiej podróży w dniu dzisiejszym powitała nas Słowenia skąpana zielenią i wiosennym słońcem.
Nasza wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Jaskini Postojna zwanej ósmym cudem świata. Wszyscy byliśmy urzeczeni dziełem natury w postaci baśniowych kompozycji stworzonych ze stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów. Jedną z atrakcji jaskini w Postojnie jest występowanie bezokiego płaza – odmieńca jaskiniowego zwanego przez Słoweńców ludzką rybką. Żyje on tylko w podziemnych wodach dynarskiego krasu. Płaza można zobaczyć w specjalnym podziemnym baseniku.
Następnie wyruszyliśmy w dalszą podróż do w Chorwacji.
Po zakwaterowaniu poszliśmy przywitać Morze Adriatyckie.
 
slowenia01


26 04 2018 r.
 
KONKURS PLASTYCZNY
 
Uczniowie odebrali nagrody w konkursie na stroik świąteczny organizowany przez GOK w Radziemicach.
 
Miejsca naszych uczniów:

1. Aleksandra Rolek - kl. VI
3. Justyna Turkot – kl. VII
1. Patrycja Kura - kl. III GIM
2. Dagmara Kulisa – kl. III GIM
3. Natalia Szopa – kl. III GIM
 
stroik wiel
 

24 04 2018 r.
 
KONKURS BRD - ETAP POWIATOWY
 
W Glewcu odbył się etap rejonowy konkursu BRD. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie składzie Daria Duda, Jakub Nowak, Maciej Ziarko zajęła III miejsce.
 
brd1
 
brd2
 
 
brd3
 

18 04 2018 r.
 
GRA MIEJSKA
 
W dniu 18 kwietnia uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w grze miejskiej w ramach programu przygotowującego do konkursu „Krakus" organizowanego przez Zamek Królewski na Wawelu oraz Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Temat wiodącym tegorocznej gry to:

„Kraków – stolica duchowa Polaków (1866-1918)."

Uczestniczy wędrując po Starym Mieście odnajdywali łączników od których uzyskiwali informacje potrzebne do uzupełnienia arkusza gry.

Ta nietypowa lekcja historii dostarczyła uczestnikom sporo wrażeń i pokazała że wiadomości historyczne można zdobywać na różne sposoby.

 

krakus warsztaty

18 04 2018 r.
 
EGZAMIN GIMNAZJALNY
 
Trzecioklasiści rozpoczynają dzisiaj zmagania z egzaminami na koniec gimnazjum. Przed nimi sześć egzaminów z większości przedmiotów.
 
1. część humanistyczna  18 kwietnia 2018 r. (środa)

z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

 

 

2. część matematyczno - przyrodnicza  19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
z zakresu matematyki godz. 11:00

 

3. język obcy nowożytny   20 kwietnia 2018 r. (piątek)

na poziomie podstawowym - godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Ogłoszanie wyników egzaminu gimnazjalnego bedzie 15 czerwca 2018 r.

 

Życzymy jak najlepszych wyników.

 

egzam gim

 

13 04 2018 r.
 
MAŁOPOLSKIE TALENTY
 

W przeglądzie powiatowym zaprezentowali się uczniowie naszych szkół.
Klementyna Grzesiowska, Małgorzata Wawrzeń, Dominika Pachoł, Wiktoria Świerk i Krystian Bielawski. Życzymy im awansu do etapu wojewódzkiego!

 
talenty 01
 
talenty 02
 
talenty 03
 
talenty 04
 
talenty 05
 

12 04 2018 r.
 

Gala Finałowa VII edycji Festiwalu Młodego Aktora

 

Uczestników obu konkursów oceniała komisja artystyczna w składzie:
- Barbara Cieślak – aktorka Teatru GROTESKA w Krakowie
- Tomasz Lorek – aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
- Radosław Michał Sadowski – aktor Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Białej

W festiwalu wzięło udział łącznie 52 uczestników (w tym 32 w Turnieju Interpretacji Bajki
i Baśni i 20 w Turnieju Teatralnym „Wywiedzione ze słowa") z ośrodków kultury oraz szkół z następujących miejscowości: Bęczarka, Bielsko-Biała, Borzęta, Czaniec, Kęty, Kraków, Łyczanka, Nowa Wieś, Oświęcim, Proszowice, Pszczyna, Radziemice, Wadowice, Żywiec.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji komisja artystyczna przyznała następujące miejsca i wyróżnienia dla naszych uczniów:


III miejsce Aleksandra Rolek - kl. VI,
III miejsce Daria Duda – kl. II gim.
III miejsce Zuzanna Kocioł – kl. II gim.
Gratulujemy!
Więcej na stronie Domu Kultury w Kętach

 
 DSC 0047 kopia
 
DSC 0057 kopia
 
DSC 0058 kopia
 
 
 

11 04 2018 r.
 
33. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY  BAJDUREK 2018
 
logo
Koło teatralne z naszej szkoły w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Miechowie zakwalifikowało sie do etapu wojewódzkiego w Nowym Sączu.
Gratulujemy i życzymy udanego występu w Małopolskim Centrum Kultury w Nowym Sączu w czerwcu.
 
bajdurek 02c
 
bajdurek 02
 
bajdurek 02a
 
bajdurek 02b
 
bajdurek 03
 
bajdurek 04
 
bajdurek 05
 

10 04 2018 r. 
 
 
XII FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

 

 

 

Uczennice naszych szkół Małgorzata Wawrzeń, Klementyna Grzesiowska oraz Wiktoria Świerk (SP Zielenice) zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i językowe w Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Centrum Kultury Podgórze w Krakowie.

Celem konkursu jest:
- popularyzacja śpiewu wśród dzieci i młodzieży,
- samokształcenie muzyczne, możliwość niezależnej prezentacji ulubionych przebojów oraz sprawdzenie siebie,
- promowanie młodych talentów,
- popularyzacja języka angielskiego.

 

Więcej o konkursie TUTAJ

 
 01 pio ang
 
02 pio ang
 
 03 pio ang
 
04 pio ang
 

10 04 2018 r.
 
ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ MAKULATURY
 
Prawie cała makulatura zebrana przez uczniów naszej szkoły została wywieziona. Było jej tak dużo, że samochód nie był w stanie zabrać wszystkiego na jeden raz. poniżej przedstawiamy wyniki klas:
 
Przedszkola– ok. 400 kg
Klasa I SP - 130 kg
Klasa II SP- 150 kg
Klasa III SP-970 kg
Klasa IV SP- 169 kg
Klasa V SP- 685 kg
Klasa VI SP- 1446 kg
Klasa VII- ok. 200 kg
Klasa IIG- ok. 250 kg
Klasa IIIG- ok. 550 kg
 
Najwięcej makulatury zebrała klasa VI (na zdjęciu)
 
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się Pani Annie Malara: za zebranie największej ilości makulatury oraz firmie ANNA za pomoc przy przechowaniu i załadunku.
 
01www
 
 

06 04 2018 r.
 
REKRUTACJA DO SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY
 
 
Uczennice naszej szkoły Katarzyna Łakomy i Karolina Zaręba postanowiły uczestniczyć w rekrutacji do tegorocznej edycji "Sejmu dzieci i młodzieży". Poniżej przedstawiamy fragment ich artykułu zamieszczonego w Internetowym Kurierze Proszowickim
 
"Ilu na naszej ziemi Proszowskiej było i jest bohaterów? O ilu już nie pamiętamy? W szkołach się o nich nie wspomina, dorośli w codziennym życiu zapominają o historii małej ojczyzny.

My, uczennice gimnazjum w Radziemicach Katarzyna Łakomy i Karolina Zaręba, chcemy to zmienić. Już od dawna pragnęłyśmy przywracać pamięć o tych, którzy walczyli i budowali niepodległą Polskę. Z tej przyczyny, bardzo ucieszył nas temat tegorocznej rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2018 roku. Wypełniłyśmy formularz i dostałyśmy się do etapu rekrutacji...." Więcej TUTAJ

Artykuł o naszych uczennicach zamieścił również Dziennik Polski. Więcej TUTAJ

 

 

05 04 2018 r.
 
ZBIÓRKA MAKULATURY
 
 
Uczniowie i rodzice z naszej szkoły zebrali ponad 4 tony makulatury w ramach akcji "Zamieniamy papier na wodę". Makulatura zostanie odebrana ze szkoły w poniedziałek.
 
Dziękujemy wszystkim.
 
06www
 
07www
 
 
04www
 
Jutro podamy wyniki konkursu.

 28 03 2018 r.
 
SPOTKANIE WIELKANOCNE
 
 
Uczniowe naszej szkoły przedstawili program artystyczny z okazji nadchodzący świąt wielkanocnych. Poprzez słowo i muzykę wprowadzili nas w świąteczna atmosferę. 
 
 
01wielkanoc2018
 
02wielkanoc2018
 
03wielkanoc2018
 
04wielkanoc2018
 
05wielkanoc2018
 
06wielkanoc2018
 
07wielkanoc2018
 
08wielkanoc2018
 
09wielkanoc2018
 
10wielkanoc2018
 
11wielkanoc2018
 
12wielkanoc2018
 
 

27 03 2018 r.
 
BALTIE 2018
 
 

W dn. 26.03.2018 r. w Szkole Podstawowej w Radziemicach odbył się etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2018" organizowanego przez SGP Systems.
 
Ze Szkoły Podstawowej w Zielenicach do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
Magdalena Bogusz kl. I
Gabriela Wawrzeń kl. III
Julia Włudarz kl. III
Malwina Nowak kl. IV
Kamil Jantos kl. IV
Natalia Nowak kl. V
Emilia Włudarz kl. V.

Ze Szkoły Podstawowej w Radziemicach do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
M. Kowal kl. I
Z. Duch kl. II
K. Kościuk kl. II
Sz. Kowal kl. III
B. Przeniosło kl. II
W. Bucka kl. IV
B. Grzesiowska kl. V
A. Frączek kl. V
E. Słowińska kl. VI
A. Przeniosło kl. VII
K. Skiba kl. VII
D. Wawrzeń kl. VII
M. Wcisło kl. VII
Uczniowie mieli do rozwiązania 8 zadań dotyczących programowania,a w szczególności pisania algorytmów, wyszukiwania przedmiotów oraz pracy z plikami tekstowymi.
Etap powiatowy odbędzie się 5 kwietnia 2018r. w SP w Poskwitowie.

Gratulacje dla wszystkich uczestników


27 03 2018 r.
 
KIERMASZ WIELKANOCNY - DZIĘKUJEMY
 
 
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Św. Jan Paweł II

Organizatorzy akcji charytatywnej ,,Razem dla Karola" składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia kiermaszu wielkanocnego w Niedzielę Palmową 25.03.2018r.

Jeszcze raz okazało się , że razem możemy więcej !

Dziękujemy Wam – Koleżanki i Koledzy – za to, że z takim poświęceniem wparliście naszą akcję w różnych formach:
przygotowując ozdoby wielkanocne, organizując kiermasz, zbierając pieniądze do puszek
Nie zawiedli nas rodzice, mieszkańcy Gminy Radziemice oraz Parafii Radziemice, Zielenice i Łętkowice, którzy okazali wielkie serce i przybyli w tak dużej liczbie, aby wspomóc ten szlachetny cel.

Zebrane pieniądze ułatwią dalsze kosztowne leczenie oraz rehabilitację Karola.
Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać
Trzeba wielkości serca, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
Wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń"
 
kiermasz pabian
puste stoły po kiermaszu

21 03 2018 r.
 
"POEZJA KOBIET" - WYNIKI
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursu recytatorskiego "Poezja Kobiet".
 
II miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe - Ziemowit Duch klasa II
Wyróżnienie w kategorii Szkoły Podstawowe - Miłosz Hanula klasa II
Wyróżnienie w kategorii Gimnazjum - Natalia Juśko klasa II
 
Gratulacje
 
Lista wszystkich nagrodzonych TUTAJ
 
Finał konkursu – wraz z rozdaniem nagród i występem nagrodzonych uczestników – odbędzie się 26 marca (poniedziałek) o godz. 14.00 (Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13).
Na finał zapraszamy laureatów wraz z rodzicami.
 
01w
 
02w
 
03w


18 03 2018 r.
 
VII FESTIWAL MŁODEGO AKTORA - WYNIKI
 
 

52 pasjonatów teatru uczestniczyło w dniach 14-15 marca w siódmej edycji Festiwalu Młodego Aktora pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Burmistrza Gminy Kęty, oraz patronatem artystycznym Teatru Groteska w Krakowie.

Występom konkursowym dzieci i młodzieży przyglądało się Jury w składzie:

- Barbara Cieślak - aktorka Teatru GROTESKA w Krakowie
- Tomasz Lorek - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
- Radosław Sadowski - aktor Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Białej

Jak co roku, bajkowego przywitania uczestników podjęła się grupa teatralna Bajdurki, która przygotowała na tę okazję inscenizację pt. "Pokochaj legendy". Nieodłączną częścią festiwalu były oczywiście warsztaty teatralne dla dzieci poprowadzone przez aktorkę Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - panią Martę Gzowską-Sawicką.

Laureatami zostali:

Aleksandra Rolek
Daria Duda
Zuzanna Kocioł

 

Gratulujemy

 


15 03 2018 r.
 
"POEZJA KOBIET"
 
Aż 16 uczniów reprezentowało naszą szkołę w Konkursie recytatorskim "Poezja Kobiet" organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze w Krakowie. W tegorocznej edycji brało udział prowie 400 uczestników ze szkół małopolskich.

Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także zespołów recytatorskich i teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury.
 
W ramach Konkursu zaprezentować można:
a) wiersze, których autorami są kobiety
b) wiersze dedykowane kobietom
c) nie ma ograniczeń dotyczących tematu, epoki literackiej, kraju pochodzenia autorów prezentowanych wierszy
d) czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut

Celem konkursu jest:
- popularyzacja poezji
- rozwijanie zdolności recytatorskich,
- zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją,
- zachęcanie do występów na scenie,
- prezentacja umiejętności dzieci,
- wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.


Powołana komisja dokona oceny wg następujących kryteriów:
- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
- interpretacja tekstu
- kultura słowa
- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

 

00poezja

 Wyniki konkursu ogłoszone bedą na stronie http://ckpodgorza.pl

 

 


15 03 2018 r.
 
Kangur matematyczny
 
W naszej szkole odbyła sie kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego w którym uczestniczyło 30 uczniów wszystkich klas. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników.
 
00kangur
 
01kangur
 
 
03kangur
 
 

14 03 2018 r.
 
VII FESTIWAL MŁODEGO AKTORA - KĘTY 2018
 
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Festiwalu Młodego Aktora organizowanego przez Dom Kultury w kętach pod patronatem Teatru Groteska z Krakowa.
 
 00kety
 
 
 

14 03 2018 r.
 
 
 studnie plakat na www
 
 

 11 03 2018 r.
 
Oczarowani bajką
 
 
 
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Etapie rejonowym konkursu recytatorskiego "Oczarowani bajką" w Proszowicach. Gratulujemy wszystkim udziału, a Ziemowitowi Duch zajęcia I miejsca.
 
oczarowani bajka