PDF Drukuj Email

aktualności

 

28 02 2018 r.
 
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu
 
28 lutego w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W tym czasie również dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

 

 

www1

 

www2


05 02 2018 r.
 
Rozliczenie wpłat 1%
 
Rozliczono wpłaty na organizacje PP za 2016 rok. Dziekujemy darczyńcom za wpłaty.
 
1
Więcej na stronie SPSM

03 02 2018 r.
 
Zabawa karnawałowa
Kolejny raz w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie od przedszkola do gimnazjum bawili się w sobotni wieczór. Sala gimnastyczna zapełniła się uczestnikami balu - przedszkolakami, uczniami oraz rodzicami, którzy w pierwszej części zabawy mogli podziwiać występy swoich dzieci. Koło Taneczne zaprezentowało swoje umiejętności taneczne przedstawiając "Taniec kapeluszy", "Krakowiaka" oraz Trojaka". Zerówka wystąpiła z przedstawieniem  pt "Bajka o niebieskim mundurku".
Po przedstawieniu rozpoczęły się zabawy przygotowane przez nauczycieli i Samorząd Szkolny. Wszyscy dobrze się bawili przy starszych i najnowszych przebojach. Dzięki rodzicom uczniowie mieli zapewniony poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu zabawy.
 
 
 
02w
 
03w
 
04w
 
05w
 
06w
 
07w
 

Więcej zdjęć na naszym facebook'u

 

 


 

24 08 2017 r.

„Od makrofotografii do aerofotografii” - wakacyjny projekt edukacyjny

 

W dniach 17-18 sierpnia w bazie ”Filmonautów„ w Radziemicach odbyły się warsztaty filmowe prowadzone przez operatora filmowego Pana Marcina Kapronia.

Zaangażowanie, profesjonalizm i pasja, które od początku dały się zauważyć u prowadzącego zajęcia zachwyciły dzieci. Z entuzjazmem i ogromnym zapałem podchodziły one do wykonywanych zadań wykazując się dużą kreatywnością. Jednocześnie doskonaliły umiejętność pracy w zespole co nie zawsze było łatwe, ze względu na dużą ilość pomysłów i rozwiązań.

W trakcje warsztatów uczniowie mieli okazje w teorii i w praktyce poznać etapy powstawania filmu. Od pomysłu przez scenariusz, storyboard po stworzenie ekipy filmowej i realizację ujęć a także zagadnienia techniczne takie jak oświetlenie planu, zasady filmowania i montażu. Wzbogacili też swój język o nowe pojęcia związane z filmem.

Szczególnie interesujące dla uczestników okazały się ćwiczenia na planie filmowym, podczas to których każdy miał przydzieloną indywidualną funkcję (operator, reżyser, aktor itd.). Musieli wtedy pamiętać, że sukces gwarantuje tylko dobra współpraca. Efektem dwudniowej pracy zespołu jest powstały film „Historia jednego drzewa”, który opowiada historię starej brzozy będącej światkiem różnorodnych wydarzeń na przestrzeni lat. Warsztaty te dały nam wiele wskazówek do dalszej pracy a postawa Pana Marcina motywująca i zachęcająca do działań dodała nam skrzydeł.

 

 

 

 

Od makrofotografii do aerofotografii” - wakacyjny projekt edukacyjny

 

W dniach 9 - 10 sierpnia 2017 roki grupa „Filmonautów” - realizatorów projektu „Od makrofotografii do aerofotografii” udała się na wyjazd integracyjny do Poręby Wielkiej”.Członkowie grupy mieli tym razem okazje do poznania się w nowych miejscach i sytuacjach. Wspierali się nawzajem zdobywając Turbacz, poznawali życie i twórczość Władysława Orkana, piekli kiełbaski na ognisku, a przy tym dyskutowali o planach projektowych. Na leśnej polanie wsłuchiwali się w ciszy w dźwięki natury a w nurtach górskiego potoku chłodzili bose stopy. Śmiali się do łez wcielając się w postacie w grze towarzyskiej „Mafia” a podczas wizyty w „Rabkolandzie” piszczeli na karuzelach. Wszystkie te sytuacje pozwoliły im się lepiej poznać i zintegrować, zawiązały się nowe nici przyjaźni i koleżeństwa, co daje nadzieję na dalsza owocną współpracę w przyszłości.

 

 

 

 

 

 

„Od makrofotografii do aerofotografii” - wakacyjny projekt edukacyjny

 

Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Radziemicach od miesiąca uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Od makrofotografii do aerofotografii”. Projekt jest częścią programu SYNAPSY 2017- programu rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie w ramach prowadzonego i dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2017.  Realizację naszego projektu zaczęliśmy od zajęć integracyjnych. Wybraliśmy nazwę grupy - „Filmonauci”. Spisaliśmy kontrakt, udekorowaliśmy naszą bazę. Po krótkich zabawach integracyjnych wyruszyliśmy w teren uczestnicząc w grze terenowej - „Odkryj na nowo Radziemice”.W trakcie spaceru na uczestników projektu czekało wiele zadań: uzyskanie informacji w urzędzie, przeliczenie kursu walut w banku, odnalezienie najgrubszego drzewa w miejscowości, zidentyfikowanie budynków na fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat, ułożenie rymowanki 

o Radziemicach itd. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wyszukiwanie amonitów i belemnitów 

w osuwisku skalnym. Niektórym z nich udało się znaleźć naprawdę ciekawe okazy. Za każde zaliczone zadanie każda grupa otrzymywała literki. Po wykonaniu wszystkich zadań wspólnie ułożyli oni hasło: „Od makrofotografii do aerofotografii”. Hasło to uruchamiało wydanie smacznej niespodzianki – pizzy.Mimo iż jest to dopiero początek projektu grupa bardzo wyraźnie się zintegrowała, co daje nadzieję na miłe spędzenie wolnego czasu a przy okazji zrobienie czegoś kreatywnego.

 

 

 

 

 

 

 


Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu


 Przedszkolaki w dniu dzisiejszym otrzymały dyplomy za całoroczna zabawę i naukę. Życzymy im radosnych i bezpiecznych WAKACJI.
koniec-roku-przedszk

17-19 06 2017 r.

 Zwycięzcy tegorocznego IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr odebrali wyróżnienia!


 Gala wręczenia nagród zwycięzcom IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2016/2017 odbyła się pierwszego dnia festiwalu Dwa Teatry w studio w Gdańsku. Nasi aktorzy z Koła Teatralnego odebrali nagrodę za I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych w etapie ogólnopolskim.
TUTAJ możemy obejrzeć Gale.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 gala-gdansk 1
 
 gala-gdansk 3
 
gala-gdansk 4
 
 
 
gala-gdansk 5
 
gala-gdansk 6
 
gala-gdansk 2


14 06 2017 r.

 Już Pływam


 14 czerwca ostatnim wyjazdem na basen uczniowie ze szkół naszej Gminy zakończyli tegoroczna edycję programu "Już pływam"
juz-plywam-2017 005a
 
juz-plywam-2017 006
 
juz-plywam-2017 008
 
juz-plywam-2017 011

14 06 2017 r.

 Spektakle profilaktyczne teatru "Inspiracja"

Uczniowie zobaczyli dwa przedstawienia o tematyce profilaktycznej   "Wyjść poza schemat" i "Kolczasta przyjaźń"
przedstawienia-profilakt-1
 
przedstawienia-profilakt-2

08 06 2017 r.

 Ćwiczenia strażackie w naszej szkole


 Strażacy z Panstwowej Straży Pożarej z Proszowic wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z powiatu proszowickiego przeprowadzili ćwiczenia w gaszeniu pożaru, ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej na terenie naszej szkoły. Ćwiczenia strażaków poprzedziło ogłoszenie alarmu pożarowego i ewakuacji uczniów zgodnie z procedurami obowiązujacymi w szkole.
cwicz-straz-2017a
 
cwicz-straz-2017b

02 06 2017 r.

 SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA


 1 i 2 czerwca uczniowie naszej szkoły  bawili się na sportowo w ramach "Dnia Dziecka".
dziendziecka2017a
 
dziendziecka2017b
 
dziendziecka2017c
 
dziendziecka2017d
 
dziendziecka2017e
 
dziendziecka2017f
 
dziendziecka2017h
 
20170601 114846
 
20170601 115754
 
20170601 134320
 
20170601 120216
 
20170601 134351

01 06 2017 r.

Konkurs "Królewskie Theatrum na wawelskim dworze"

waweltheatrum2017
 
Koło Teatralne klas I - III kolejny raz prezentowało swoje umiejętności w konkursie na Wawelu.
Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom legend krakowskich oraz okresu panowania Jagiellonów na Wawelu. Przygotowując przedstawienia, uczestnicy poznawali najsłynniejsze historie i postacie związane z Krakowem, a w szczególności z Zamkiem na Wawelu. Dzieci przyglądały się specyfice i technice pracy aktora, miały również okazję samodzielnie przygotować scenografię. Udział w „Królewskim Theatrum na wawelskim dworze” jest okazją do pracy w grupie, bo głównie od tej umiejętności zależy sukces w konkursie. Konkurs od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ zgromadziła rekordową liczbę 11 grup, uczniów klas I-III szkół podstawowych. Spektakle odgrywane przez dzieci opowiadały o dawnym życiu krakowian i królewskiego dworu, nie zabrakło legend i przypowieści a nawet dowcipnych anegdot o Zygmuncie Starym i Bonie Sforzy. Młodzi artyści fantastycznie wywiązali się ze swoich ról – śpiewali, tańczyli – najważniejsze jednak jest to, że uczestnictwo w konkursie sprawiło im wiele radości i było okazją do wspólnej zabawy. Do udziału w jury zaprosiliśmy aktorki współpracujące z teatrem Groteska: Ilonę Buchner oraz Małgorzatę Brożonowicz-Sienkiewicz. Panie nie tylko przyglądały się występom poszczególnych grup, ale również udzielały profesjonalnych porad młodym aktorom oraz ich opiekunom. Aktorki chwaliły kreacje młodych aktorów, ich wyobraźnię i wrażliwość. Bez wątpienia wysoki poziom konkursu jest też zasługą pracy nauczycieli i opiekunów grup.
Jury oceniało scenografię, scenariusz i grę aktorską uczestników i wyłoniło zwycięzców konkursu w różnych kategoriach.
Nasi najmłodsi aktorzy zdobyli III mejsce
Gratulujemy !

21 05 2017 r.

 „ Dzień dziecka w zdrowej atmosferze”


 W dniu 21 maja b.r. w miejscowości Radziemice odbyła się impreza edukacyjno – promocyjna pn. „Dzień dziecka w zdrowej atmosferze”.  Gmina Radziemice przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, była organizatorem imprezy.  Wyspecjalizowani animatorzy prowadzili gry, zabawy i konkursy tematyczne dla dzieci; zachęcając i motywując do wspólnej zabawy.

Podczas „Dnia dziecka w zdrowej atmosferze ” odbyła się zbiórka baterii, żarówek oraz drobnego sprzęty RTV i AGD – dzieci w zamian otrzymały gadżety ekologiczne, a dorośli sadzonki drzew i krzewów.

Dodatkową atrakcją była wystawa kotłów niskoemisyjnych, gdzie można było uzyskać informacje dot. wydajności, użytkowania, trwałości, serwisowania i kosztów zakupu kotłów.

Podczas imprezy dzieci mogły bawić się w „dmuchanym wesołym miasteczku”, które również cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników imprezy.

ekodzien2017

ekodzien2017a

ekodzien2017b

Biuletyn

informujący jak wysoce szkodliwie oddziaływuje na zdrowie człowieka zanieczyszczone powietrze oraz w jak znacznym stopniu przyczynia się do powstawania groźnych chorób

19 05 2017 r.

I SZKOLNY DZIEŃ PSZCZOŁY – „W SZKOLE JAK W ULU”

 

Co się stanie gdy wyginą pszczoły?

Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci podczas I Szkolnego Dnia Pszczoły, który odbył się w naszej szkole w dniu 19.05.2017. w zajęciach zorganizowanych wspólnie z rodzicami uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas I-VI.
 Dzieci obejrzały film „Życie pszczół” z którego dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza.
Podczas spotkania z pszczelarzami uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska pszczelą rodzinę. Dowiedziały się jak zbudowany jest ul. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto itp. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały – niektóre po raz pierwszy.
Uczniowie klas starszych wykonali krzyżówki, prace plastyczne i gazetki o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie.
 Najważniejszą lekcją wyniesioną przez wszystkich uczestników spotkania jest świadomość jak ważną i niezastąpioną rolę spełniają pszczoły istnieniu świata.

Dziękujemy Państwu Annie i Marcinowi Malarom, Panu Grzegorzowi Śliwie i Firmie Z.P.U.H. Andrzej Kokoszka z Radziemic za pomoc w zorganizowaniu Szkolnego Dnia Pszczoły, ciekawe spotkanie z dziećmi oraz wprowadzenie w niezwykle fascynujący świat pszczół.
 
 
pszczolki 02
 
pszczolki 01

12 05 2017 r.

Lekcja biblioteczna przedszkolaków


 

 12 maja najmłodsze przedszkolaki z Radziemic wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez panią kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Jolantę Kupczyk oraz panią Martę Dzikowską.Przedszkolaki z wielka radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.Podczas spotkania dzieci miały możliwość zwiedzania biblioteki, zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki oraz jak stać się jej czytelnikiem,jakie książki mamy w bibliotece i gdzie mogą znaleźć książki dla siebie.Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Muminki i niespodzianka”, odgadywały zagadki i nazywały bohaterów z ulubionych dziecięcych bajek. Przedszkolaki opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy ale i z drobnymi upominkami od pań bibliotekarek.
lekcja-bibliot-2017

11 05 2017 r.

Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND


 

 11 maja najmłodsze przedszkolaki z Radziemic pojechały na wycieczkę do KLOCKOLANDU Centrum Nauki i Zabawy w Krakowie. Dzieci wzięły udział w projekcie „Żywiołowi Odkrywcy”, poznając podstawowe żywioły.
Projekt składał się z trzech części: prelekcji o żywiołach, zabawie w strefie interaktywnej i indywidualnego konstruowania samolotu.
Podczas prelekcji dzieci zapoznały się z czterema żywiołami: Ogniem, Wodą, Powietrzem i Ziemią, biorąc udział w eksperymentach naukowych. Eksperymenty dla dzieci, to połączenie świetnej zabawy i wiedzy, dzięki której odkrywali zagadki otaczającego świata.
W czasie zabawy w strefie interaktywnej dzieci spędziły czas na aktywnej zabawie. Interaktywna ekspozycja w KLOCKOLAND-zie zawiera kilkadziesiąt robotów i pojazdów do sterowania z klocków LEGO.
Na zakończenie przedszkolaki pod czujnym okiem pań animatorek budowały samoloty a później jeden duży hangar dla swoich samolotów.
Wizyta w KLOCKOLAND-zie trwała 1,5 godziny, podczas której przedszkolaki nie miały czasu na nudę. Był to czas nauki i świetnej zabawy.
klockoland-przedsz

28 04 2017 r.
Przedszkolaki w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

28 kwietnia najmłodsze przedszkolaki z Radziemic wraz ze swoimi rówieśnikami z Zielenic odwiedziły Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Dzięki panu przewodnikowi dzieci na miejscu dowiedziały się wielu ciekawostek z historii lotnictwa, podziwiali pierwsze podniebne maszyny jakie stworzył człowiek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowanie obejrzały liczne eksponaty znajdujące się na terenie Muzeum. Zwiedzanie zakończyli w sali doświadczeń, gdzie mogli obserwować zjawiska fizyczne – unoszenie balonów i piłek przez podmuch. Nie mogli też nie usiąść za sterami samolotu w kokpicie. Do przedszkola dzieci wróciły pełni wrażeń.
muzeum-lot-przedszk

27 04 2017 r.

III Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze”

 

Kacper Słowiński odebrał z rąk Pani Barbara Nowak – Małopolskiej Kurator Oświaty odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w III Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Uroczysta Gala, która odbyła się w Rabce Zdrój była podsumowaniem projektu edukacyjnego „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.

Kacper swój film  wykonał w technice animacji poklatkowej z tym, że do swojego filmu użył zestaw klocków z figurkami, które następnie animował.

rabka konkurs
Więcej na stronie Policji Kraków

26 04 2017 r.

Konkurs „Wisła - Królową Polskich Rzek"

 

Uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Radziemicach zdobyli I miejsca w ogólnopolskim  konkursie filmowym.

Emilia Włodarczyk i Zuzanna Kocioł są autorkami filmu „Pędzlem i smyczkiem” który wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Artystycznej OKTA organizowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Wisła - Królową Polskich Rzek. Nie był on przypadkowy - nawiązywał do ustanowienia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej oraz Prezydent Miasta Poznania. W swoim filmie oprócz przewodniego słowa uczennice połączyły swoje pasje: Emilia zaaranżowała i wykonała muzykę do filmu a Zuzanna wykonała rysunki. Oprócz krótkiej części fabularyzowanej całość filmu została wykonana w animacji poklatkowej.

W dniu 26 kwietnia w Poznaniu odebrały nagrodę za zajęcie I miejsca oraz pamiątkowe Puchary od Prezydenta Miasta Poznania.

 

poznan


15 03 2017 r.

„NIZIOŁKI”  ZWYCIĘŻYŁY
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TEATRALNYM

Spektakl teatralny pt: „Życie fraszką malowane” w wykonaniu grupy teatralnej „Niziołki” ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach zwyciężył w kategorii szkół podstawowych w IV Ogólnopolskim  Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr organizowanym przez Telewizję Polską.

Do grupy teatralnej „Niziołki” należy 41 uczniów z klas IV-VI. Ze względu na dużą liczbę uczestników pracują oni w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza - klasa IV, oraz grupa  starsza klasy V-VI. Obydwie grupy prowadzone są przez panią Katarzynę Duch.

Grupa młodsza „Niziołków” we wrześniu 2016 roku rozpoczęła prace nad spektaklem „Życie fraszką malowane”, który to zamierzała zgłosić do Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Jak wspomina opiekunka zespołu zadanie to nie było proste. Regulamin konkursu narzuca pewną określoną formę spektaklu. W tym roku tematem przewodnim przeglądu była „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira”. Postanowiłam sięgnąć do fraszek Jana Kochanowskiego, i na ich podstawie napisać scenariusz przedstawienia, które wspólnie z zespołem zatytułowaliśmy „Życie fraszką malowane”.

Przez ponad 3 miesiące bardzo intensywnie pracowaliśmy nad spektaklem. W naszym przedstawieniu chcieliśmy jak najwierniej oddać ducha epoki renesansu, dlatego uszyte zostały odpowiednie stroje nawiązujące do epoki. W przedsięwzięciu tym bardzo pomogły nam środki finansowe, które otrzymaliśmy od firmy „U Jędrusia” oraz  Banku Spółdzielczego w Słomnikach oddział w Radziemicach. Dodam tylko że wszystkie stroje zostały zaprojektowane i uszyte przez jednego z rodziców panią Agatę Porębską. Całość dopełniła scenografia którą wykonał pan Michał Molicki z CKiW w Proszowicach.

Spektakl „Życje fraszką malowane” spotkał się z bardzo dobrym odbiorem jury na etapie wojewódzkim, jak również ogólnopolskim.

Jury ostatniego etapu  w składzie: Katarzyna Grześków (portal TVP.pl), Wojciech Majcherek (TVP Kultura) i Zbigniew Dzięgiel (Teatr Telewizji TVP) jednomyślnie przyznało zwycięstwo spektaklowi w tej kategorii, podkreślając bardzo dobrą interpretację sceniczną, jak również aktorstwo młodych twórców.

Rozdanie nagród zwycięskim zespołom odbędzie się podczas Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia Dwa Teatry, który będzie mieć miejsce w dniach 19 – 21 czerwca 2017 w Sopocie.

Obsada:

 

1. Stańczyk - Blanka Grzesiowska

2. Strażnik 1 - Dawid Duda

3. Strażnik 2 - Kacper Porębski

4. Przekupka 1 -  Anna Frączek

5. Przekupka 2  - Julia Cerek

6. Kwiaciarka - Magdalena Pasternak

7. Złodziej -  Piotr Śliwa

8. Mieszczanin - Szymon Mazurek

9. Wdowa - Paulina Duraj

10. Dama 1 - Anna Płaszewska

11. Dama 2 - Julia Grzywa

12. Dama 3  -  Dominika Nowak

13. Król - Jakub Deka

14. Herold - Marcin Augustyniak

15. Dwórka1 - Julia Włodarczyk

16. Dwórka 2  - Justyna Turkot

17. Dwórka 3  -  Kamila Nocoń

18. Dworzanin 1 - Dariusz Wawrzeń

19. Dworzanin 2 - Bartosz Tasak

 1. 20.  Dworzanin3 -  Krystian Skiba

21. Snycerz – Tomasz Rolek

niziołki4

06 03 2017 r.

Rekrutacja do przedszkola

Zapisy dzieci do przedszkola w Radziemiacach będą prowadzone  do 31 marca 2017 r.
Zapisów można dokonywać w Przedszkolu lub sekretariacie Zespołu Szkół w Radziemicach.
Lista przyjętych do poszczególnych oddziałów ustali Komisja Rekrutacyjna do 7 kwietnia 2017 r.
Zasady rekrutacji:

Kryteria przyjęcia dziecka do przedszkola w Zespole Szkół w Radziemicach

 

I etap rekrutacji: (wszystkie kryteria mają taką samą wartość) (zamieszkanie na terenie gminy)

 • dziecko z rodziny wielodzietnej,
 • dziecko z niepełnosprawnością,
 • dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością,
 • dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców,
 • dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej,
 • dziecko 4-letnie i 5-letnie.

Jeżeli liczba dzieci przewyższa liczbę miejsc brane są kryteria II etapu rekrutacji.

II etap rekrutacji: (kryteria mają różną wartość)

 • Dziecko obojga rodziców pracujących/studiujących w systemie stacjonarnym – 30 pkt
 • Czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie – 2 pkt
 • Przedszkole wskazane we wniosku jest najbliżej położonym od miejsca zamieszkania dziecka/miejsca pracy jednego z rodziców przedszkolem – 5 pkt
 • Dziecko, którego rodzice odprowadzają podatek dochodowy w Gminie Radziemice –50 pkt
 • Rodzeństwo dziecka kontynuującego wychowanie przedszkolne  – 5 pkt

 

 

Osoby zamieszkałe poza terenem danej gminy można przyjąć do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego, o ile są wolne miejsca.21 02 2017 r.

Pomoc dla schroniska dla psów w Racławicach

17 lutego w czwartek uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej w Radziemicach wraz z wychowawczynią Panią Danutą Kurą pojechali do schroniska dla psów w Racławicach. Zawieźli dla podopiecznych schroniska najpotrzebniejsze rzeczy, czyli jedzenie, koce oraz kilka zabawek. W zbiórkę, którą zaproponował i zorganizował uczeń tej klasy – Piotrek Śliwa włączyła się cała szkoła.

Na miejscu powitała nas bardzo miła pani, która oprowadziła wszystkich po schronisku. Widzieliśmy tam psy, które mieszkały w boksach, przeważnie po cztery w każdym – miały swoje budy. Niektóre zwierzęta były smutne i schorowane jednak większość z nich była radosna i pełna energii. Kiedy tam weszliśmy prawie wszystkie psy zaczęły głośno szczekać i radośnie merdać ogonami na nasz widok.

Kiedy zwiedziliśmy to miejsce, przyszedł czas na pytania, na które pani opiekunka bardzo chętnie udzielała nam odpowiedzi. Okazało się, że w schronisku znajduje się około 150 psów pochodzących z różnych małopolskich gmin. Pod koniec naszego pobytu w schronisku dostaliśmy dyplom i słodycze oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które zostanie umieszczone na stronie schroniska.

Julia Kowal uczennica kl. V

 

schronisko psow

 

 


21 02 2017 r.

Znamy finalistów Internetowego Przeglądu iTeatru

 

Koło Teatralne z naszej szkoły już kolejny raz znalazło się w gronie finalistów konkursu.

Do etapu ogólnopolskiego z 16 regionów Polski zakwalifikowało się 25 grup teatralnych. Spośród ich przedstawień jury wyłoniło dziesięciu finalistów.Jury etapu ogólnopolskiego z dużą przyjemnością obejrzało 25 przedstawień nadesłanych z całej Polski. Spośród nich wyłoniło dziewięć spektakli finałowych, spośród których w przeddzień Dnia Teatru, czyli 26 marca, w czterech kategoriach zostaną wyłonieni zwycięzcy IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr.

Już dziś rozpocznie się również głosowanie Internautów, które potrwa w dniach 20-28 lutego i pozwoli wyłonić piątego zwycięzcę - autorów Najlepszego Spektaklu według Internautów.

Oto lista finalistów, którym serdecznie gratulujemy!

W kategorii szkół podstawowych:
1. Życie fraszką malowane – Niziołki – Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach
2. Jagodowy sen – Flazoleciki – Zespół Szkół nr 15, Szkoła Podstawowej nr 12 w Szczecinie

W kategorii szkół gimnazjalnych:
1. Balladyna – Fabryka Pomysłów – Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
2. Poskromienie Złośnicy – Echo Pałacu – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
1. Almanach pokrzywdzonych (Sceny z Szekspira) – Teatr Piątka – V LO im. Jana Pawła II w Toruniu
2. Hamlet – Grupa Pod Wiszącym Kotem – VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie
3. Siedem grzechów głównych – Lustro – II LO um. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich

W kategorii inne ośrodki:
1. Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne – Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie
2. Moralność Pani Dulskiej – Akademia Teatralna Szekspir – Pałac Młodzieży w Gdańsku

Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie zmagań finałowych!

Na najlepszy spektakl internauci mogą oddawać głos TUTAJ.

                  


14 02 2017 r.

PROJEKT „ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO”

W ramach „Akcji Zdrowie” w szkołach podstawowych Powiatu Proszowickiego będzie realizowany projekt  „Żyjmy zdrowo na sportowo”, którego celem jest edukacja prozdrowotna dzieci.
We wszystkich klasach przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne na temat zdrowego żywienia, sportu oraz szkodliwości nikotyny. Ponadto każda szkoła uczestnicząca w programie otrzyma tablicę multimedialną, laptop, gablotę podświetlaną i piramidę żywienia, aby utworzyć Salę Edukacji Prozdrowotnej,

W celu promowania sportu szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma zestaw piłek, koszulek sportowych oraz rakietek tenisowych z zestawem piłeczek.
Idąc z duchem czasu, planowane jest opracowanie specjalnej aplikacji  zdrowotnej na smartfony, która będzie przypominała dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i sportowych.

Na zakończenie projektu planowane jest zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do zakładu produkującego zdrową żywność. 

W naszej Szkole zajęcia w ramach projektu „Żyjmy zdrowo na sportowo”zostaną przeprowadzone w miesiącu marcu - w każdej klasie po 2 godz. lekcyjne.

Zdrowe żywienie i sport – 1godz.

Szkodliwość nikotyny – 1 godz.


28 01 2017 r.

Zabawa choinkowa

 

Zabawą chonkową zakończyliśmy pierwsze półrocze nauki. W pierwszej części w występach artystycznych zaprezentowali się uczniowie oddziału przedszkolnego, Koła Tanecznego oraz Koła Teatralnego
„Jak Pani Zima bałwanka w lesie zostawiła” - przedstawienie w wykonaniu grupy przedszkolnej 5 i 6-latków

Narratorzy:

Wiktoria Bąk

Gabriela Gudowska

Maja Kowal

Patrycja Wróbel

Pani Zima: Emilia Fabiańczyk

Bałwanek: Kamil Szot

Zajączek: Marcel Kościuk

Wiewiórka: Joanna Duch

Sarenka 1: Magdalena Przeniosło

Sarenka 2: Klaudia Skiba

Sarenka 3: Patrycja Stolarska

Sroka: Emilia Zaręba

Śnieżynki:

Adam Butrymowicz

Szymon Czekaj

Sebastian Duraj

Ksawery Gołdyn

Julia Konieczna

Dawid Słaboń

Nikola Stefańczyk

Taniec gentelmanów” w wykonaniu grupy tanecznej z klas I – III

Ziemowit Duch
Miłosz Hanula
Konrad Kościuk
Julia Kusta
Katarzyna Łokas
Lidia Machaczka
Gabriela Mazurek
Zuzanna Mazurek
Paulina Pachoł
Maria Steańczyk
Emilia Sudara
Bartosz Szeląg
Kamila Szewczyk

Życie fraszką malowane” - przedstawienie oparte na fraszkach Jana Kochanowskiego w wykonaniu grupy teatralnej z klas IV – VI „Niziołki

Stańczyk: Blanka Grzesiowska
Strażnik1:.Dawid Duda
Strażnik 2: Kacper Porębski
Przekupka 1: Anna Frączek
Przekupka 2: Julia Cerek
Kwiaciarka: Magdalena Pasternak
Złodziej: Piotr Śliwa
Mieszczanin: Szymon Mazurek
Wdowa: Paulina Duraj
Dama 1: Anna Płaszewska
Dama 2: Julia Grzywa
Dama 3: Dominika Nowak
Król: Jakub Deka
Herold: Marcin Augustyniak
Dwórka 1: Julia Włodarczyk
Dwórka 2: Justyna Turkot
Dwórka 3: Kamila Nocoń
Dworzanin 1: Darek Wawrzeń
Dworzanin 2: Bartosz Tasak
Dworzanin 3: Krystian Skiba
Snycerz: Tomasz Rolek

Program artystyczny zakończylismy podziękowaniami za piękne stroje w których prezentowali się aktorzy dla:

Państwa Marii i Andrzeja Krupińskich, włascicieli firmy "U Jędrusia"

 

Pani Haliny Kocioł dyrektora Banku Spółdzielczego w Radziemicach

 

Pani Agaty Poręskiej za wspaniałe uszycie strojów

 

Potem rozpoczęły się tańce i zabawy na Balu Maskowym.

choinka 01

choinka 03


27 01 2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Filmowy

 

27 stycznia w Krakowie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny z Nazaretu wręczone zostały nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie "Bóg posłał anioła...". Konkurs pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Metropolity Krakowskiego przeznaczony był dla uczniów szkół średnich i gimnazjów. Wśród nagrodzonych jako jedyni gimazjaliści znalazły się uczennice naszej szkoły:
Daria Duda, Zuzanna Kocioł oraz Diana Marchewka z klasy I
 
otrzymały wyróżnienie za film "Drogowskaz"
 
konurs fil 01
 
konurs fil 02
 
Gratulujemy!
 

20, 26, 27 01 2017 r.

Dzień Babci i Dziadka

 


20, 26, i 27 stycznia w Przedszkolu odbyły się wspaniałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Najmłodsze przedszkolaki z Radziemic wspaniale odegrały swoje role, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a w oczach niektórych można było dostrzec łzę wzruszenia. Dzieci wręczyły również swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części artystycznej na Gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy przyczynili się do współorganizowania tego szczególnego święta.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Występ małych artystów sprawił radość wnukom, jak i przybyłym Gościom. Od dawna przekonujemy się, że Babcie i Dziadkowie to najwdzięczniejsza publiczność, o czym świadczy fakt, że każdy występ oklaskiwany był gromkimi brawami. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi Dziadkami.
dzien babci 01
dzien babci 03
dzien babci 04
dzien babci 02

16 01 2017 r.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

16 stycznia odbył się kolejny Gminny konkurs Kolęd i Pastorałek w Łętkowicach. Uczniowie prezentowali znane i mniej popularne kolędy.
koledy 06
Nagrodzone przedszkolaki.
Marcel Mazurek, Martyna Mazurek, Emilia Pabjańczyk
koledy 00
koledy 02 
koledy 01  
Klasy I-III.
1 miejsce: Klementyna Grzesiowska - klasa II
2 miejsce: Zuzanna Mazurek - klasa III
koledy 04
koledy 07
Klasy IV-VI.
2 miejsce: Emilia Słowińska - klasa V
koledy 03
Gimnazjum.
1 miejsce: Małgorzata Wawrzeń - klasa II
2 miejsce:  Angelika Jędralska - klasa II

koledy 05


10 01 2017 r.

Konkurs "Języka Angielskiego"

 

Uczennica klasy VI Aleksandra Przeniosło zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkurs Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

09 01 2017 r.

Konkurs tematyczny "Prezydentowi rzeczypospolitej ..."

 

Uczniowie Gimnazjum zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkurs tematycznego „Prezydentowi Rzeczypospolitej … będę bezwzględnie posłuszny". W 70 rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1939-1947.


Cele konkursu:
1)zainteresowanie uczniów  najnowszą  historią  Polski, ze  szczególnym uwzględnieniem roli  i  znaczenia utrzymania ciągłości państwa polskiego w okresie II wojny światowej, nierozerwalnej łączności pomiędzy strukturami Rzeczypospolitej Polskiej na  uchodźstwie  z  Państwem  Podziemny   m  w  kraju,  pomiędzy  walką regularnego Wojska Polskiego i A rmii Krajowej ;
2)  popularyzowanie  wiedzy  dotyczącej  życia  i  działalności  Prezydenta  RP Władysława Raczkiewicza i władz polskich na uchodźstwie ;
3) kształtowanie dumy z polskości i szacunku dla wł asnego państwa;
4)  rozwijanie  umiejętności  wyszukiwania  i  korzystania  z  informacji  zawartych w różnych źródłach, publikacjach, dokumentach;
5)  rozwijanie  umiejętności  krytycznego  podejścia  do  zgromadzonych  informacji zawartych w różnych źródłach;
6) wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży oraz kształtowanie szacunku do wartości  takich  jak:  wolność,  niepodległość,  miłość  do  ojczyzny,  odwaga,

Katarzyna Łakomy kl II

    Artur Skiba kl II

    Kacper Słowiński kl II


08 01 2017 r.

Konkurs "Bombka Choinkowa" w Proszowicach

Julia Cerek z klasy  IV zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą bombkę w konkursie organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Proszowicach.
bombki

08 01 2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Ratujemy życie” organizowanym przez Fundacje „Okiem Kamery”

Wszystkie 6 filmów wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół w Radziemicach zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Ratujemy życie” organizowanym przez Fundacje „Okiem Kamery”.

Nagrody otrzymali:

Anna Frączek, Paulina Duraj, Julia Cerek, Magdalena Pasternak, Tomasz Rolek, Piotr Śliwa,

Tomasz Pasternak, Jacek Malara, Krystian Skiba, Bartosz Tasak, Emilia Słowińska, Julia Kowal, Aleksandra Rolek, Zuzanna Kocioł, Julia Wypych, Daria Duda, Patrycja Nowak,

Patrycja Duraj, Diana Marchewka, Emilia Włodarczyk, Aleksandra Cichy, Aleksandra Pałka,

Angelika Jędralska.

filmowy konkurs

Filmy w wiadomości z 2 12 2016r.


08 01 2017 r.

Wyłoniono laureatów konkursu „Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!”

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Krakowie rozstrzygnął konkurs dla dzieci szkół podstawowych pod hasłem: „Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!”. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego żywienia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci uczęszczających do szkół podstawowych z terenu woj. małopolskiego. Na konkurs zostało przesłanych 106 prac dzieci (62 zdjęcia i 44 filmy). Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się oryginalnością, pomysłowością i umiejętnością przygotowania wysokiej jakości prac konkursowych. Podczas obrad Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach, jedny z laureatów został nasz uczeń Piotr Sliwa z klasy V który zdobył III miejsce.

Film TUTAJ


Gratulujemy!

06 01 2017 r.

Orszak Trzech Króli

Po raz czwarty 06.01.2017 przez Radziemice przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorami wydarzenia były: Parafia św. Stanisława bp. w Radziemicach i Zespół Szkół w Radziemicach we współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli

W Orszaku Trzech Króli za gwiazdą betlejemską podążali z darami dla Bożej Dzieciny królowie Kacper, Melchior i Baltazar, a wraz z nimi w słoneczne choć bardzo mroźne przedpołudnie do stajenki wyruszyły, dzieci, młodzież i całe rodziny, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu i pokazać swoje przywiązanie do tradycji kolędowania w okresie Bożego Narodzenia.

00orszak2017
01orszak2017
02orszak2017

22 12 2016 r.

Spotkanie wigilijne i jasełka

22 grudnia 2016r. w czasie uroczystych spotkań klasowy uczniowie, nauczyciele i rodzice łamali się opłatkami i składali sobie życzenia świąteczne.  
   Koła teatralne przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe, które wprowadziły nas w swiąteczny nastrój.

jaselka01


20 12 2016 r.

Spotkanie wigilijne "Płomyczków"

20 grudnia 2016r. w Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej odbyła się Wigilijka zuchowa 6 próbnej Gromady Zuchowej „Płomyczki” połączona z uroczystym wręczeniem chust w barwach Gromady.

Na uroczystość przybyli rodzice Zuchów jak również zaproszeni Goście: Wójt Gminy Radziemice – Pan Marek Słowiński, hm Ewa Siudek – Komendantka Hufca Podkrakowskiego, Pani Jolanta Kupczyk – Kierownik Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach oraz Pan Paweł Zagórski – dyrektor Zespołu Szkół w Radziemicach.

Dh Komendantka przywiozła Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazała Wójtowi Gminy, jak również powołanej na funkcję drużynowej dh Izabeli Nowak.

Po uroczystym wręczeniu chust z rąk dh Komendantki i Pana Wójta, nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem; po czym wszyscy zaproszeni zostali na przygotowany poczęstunek.

W chwili obecnej Gromada liczy 24 zuchy. Zbiórki odbywają się co dwa tygodnie (wtorek) w godzinach 15.oo – 16.3o. Na zbiórki uczęszczać mogą dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Czuwaj!

harcerze

19 12 2016 r.

Dziękujemy za przekazane 1% na naszą szkołe

W dniu 19 października 2016 zespół zajmujący się podsumowaniem akcji 1% odpisów zakończył swoje prace nad opracowaniem raportu z US. Nasz szkoła uzyskała 785,07 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.


19 12 2016 r.

Finaliści konkursu "Krakowska Matematyka"

Nasi uczniowie zakwalifikowali sie do etapu wojewódzkiego "Krakowskiej Matematyki"
Marcin Kozera z klasy IV i Tomasz Pasternak z klasy VI uzyskali najwięcej punktów w szkole.

06 12 2016 r.

Turniej Recytatorski im. Andrzeja Bursy w Krakowie

Obaj nasi uczniowie Kacper Słowiński i Dominik Misztal zostali wyróżnieni III miejscem w Konkursie Recytatorskim.
Gratulujemy

05 12 2016 r.

Małopolskie Baltie 2017

 1. Temat konkursu: Małopolskie Baltie 2017.
 2. Konkurs poszerza treści podstawy programowej przedmiotu Zajęcia komputerowe w szkole podstawowej.
 3. Cele konkursu:
  1. Wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów.
  2. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.
  3. Motywowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
  4. Promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych województwa małopolskiego, którzy dobrowolnie zadeklarująw nim swój udział.

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Emilia Słowińska
Dariusz Wawrzeń
Julia Kowal
Piotr Śliwa
Justyna Turkot
Aleksandra Przeniosło
Anna Frączek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie rejonowym!

05 12 2016 r.

„To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty.
To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty”

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

 Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola. Radości nie było końca, gdy ujrzeli Szacownego Gościa w pięknym, czerwonym stroju i z wielkim workiem. Przedszkolaki powitały go wyuczonymi na tą okazję wierszykami i piosenką. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, ale nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Mikołaj od przedszkolaków otrzymał specjalne laurki. A kiedy pożegnali Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas raz do roku...
mikolajprze01
mikolajprze02
mikolajprze03


05 12 2016 r.

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Zabytki i urokliwe miejsca Gminy Radziemice"

 Konkurs fotograficzny ogłoszony przez  Wielofunkcyjną Świetlicę w Radziemicach został rozszczygnięty.
Laureatami zostali:

Kategoria "Krajobraz Gminy Radziemice"

I miejsce - Daria Duda z klasy I Gimnazjum

II miejsce - Pani Anna Malara

III miejsce - Małgorzata Wawrzeń z klasy I Gimnazjum

Kategoria "Zabytki Gminy Radziemice"

I miejsce Marcin Kozera z klasy IV

II miejsce Dominika Nowak z klasy IV

Kategoria "Historia Gminy Radziemice"

I miejsce - Piotr Śliwa z klasy VI

fotokonkurs2016
 Gratulujemy!

03 12 2016 r.

Turniej Recytatorski im. Ludwika Hieronima Morstina w Proszowicach

2 grudnia w Centrum Kultury w Proszowicach odbył się powiatowy etap w XXI Konkursu  Recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina. Organizatorami konkursu są Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach oraz Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy. Tegoroczna edycja przypada w 130. rocznicę urodzin oraz 50. rocznicę śmierci poety. Jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu, mianowicie rok 2016 został ogłoszony przez Gminę Proszowice Rokiem Ludwika Hieronima Morstina. W zmaganiach brały udział dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu powiatu Proszowickiego.
Uczniowie naszej szkoły z sukcesem zaprezentowali się swoimi interpretacjami poezji.
Aleksandra Rolek oraz Wiktoria Machaczka uzyskały wyróżnienie w katewgorii Szkół Podstawowych.
W kategorii Gimnazjów Aleksandra Pałka otrzymała wyróżnienie, Krystian Bielawski zajął III miejsce, a Diana Marchewka II miejsce.
03 morstin2016
01 morstin2016
02 morstin2016
Gratulujemy !

03 12 2016 r.

Turniej Recytatorski im. Andrzeja Bursy w Krakowie

Obaj nasi uczniowie Kacper Słowiński i Dominik Misztal zostali nominowani do nagród i wyróżnień. Ostateczne wyniki poznamy na Wielkim Finale Turnieju 6 grudnia o godzinie 1600 podczas którego odbędzie się: ostateczne ogłoszenie werdyktów, rozdanie nagród, spotkanie z rodziną Andrzeja Bursy,  a także w trakcie Finału wybrany zostanie najlepszy z najlepszych recytator poezji Andrzeja Bursy.
Więcej na stronie MDK im. A. Bursy w Krakowie

02 12 2016 r.

Szlachetna paczka

 Jak co roku nasza szkoła przyłączyła sie do akcji "Szlachetna paczka".

W ramach tej akcji będziemy gromadzić produkty żywnościowe, środki czystości oraz inne potrzebne rodzinom rzeczy do 9 grudnia 2016 roku w szkole. Zgromadzone produkty trafią na Święta Bożego Narodzenia do wybranych rodzin.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl


02 12 2016 r.

Koło Filmowe

 W naszej szkole działa Koło Filmowe gdzie uczniowie mogą uczyć się podstaw tworzenia filmów. Efekty tej pracy możemy zobaczyć poniżej.
Film pt.: "Zasłabnięcie na przystanku" powstał w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Ratujmy Życie.
Film pt.: "Niebezpieczne zdarzenie" powstał na Ogólnopolski Konkurs Filmowy Ratujmy Życie.
 Film pt.: "Akcja ratownicza" powstał w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Ratujmy Życie.
 Film pt.: "Na ratunek" powstał na Ogólnopolski Konkurs Filmowy Ratujmy Życie.
Film pt.: "Ty też możesz pomóc" powstał w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Ratujmy Życie.
Film nakręcony na Konkurs „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga", zorganizowany na zlecenie Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

01 12 2016 r.

Turniej Recytatorski im. Andrzeja Bursy w Krakowie

Organizowany od 1991 roku, jest imprezą w hołdzie pamięci patrona MDK, adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany jeden utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy i drugi tekst z dorobku autorów pokolenia poety bądź późniejszych. Celem konkursu jest przybliżenie twórczości poety oraz upowszechnianie poszukiwań w dziedzinie interpretacji poezji współczesnej. Tradycją jest, że na Finał Turnieju zapraszani są przyjaciele i rodzina Poety. Oni też, spośród wszystkich nagrodzonych, wybierają najlepiej interpretującego poezję Andrzeja Bursy (niezależnie od werdyktu oficjalnego jury), któremu przyznają nagrodę w postaci rzeźby Ludwiki Szemioth – Bursowej, żony poety, byłej wykładowczyni Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Andrzej Bursa żył tylko 25 lat, ale zdążył się zbuntować przeciw konformizmowi i zakłamaniu, zakpić z tradycji literackiej, ożenić się, mieć syna, być reporterem „Dziennika Polskiego” w Krakowie. Zadebiutował na trzy lata prze śmiercią, opublikował w czasopismach 37 wierszy i opowiadanie „Mason”. Jest też autorem symboliczno - groteskowej minipowiesci „Zabicie ciotki”. Teatr Cricot 2 wystawił jego sztuke „Karbunkuł” (współautor Jan Guntner), Piwnica pod Baranami skecz „Rozmówki chłopskie”, a Stanisław Latałło nakręcił na motywach jego prozy film „Pozwólcie nam do woli fruwać nad ogrodami”. Uznawano go za demaskatora, buntownika i prowokatora, posądzano o nihilizm. Był nadwrażliwy, bywał agresywny. Powód jego nagłej śmierci 15 listopada 1957r to wrodzony niedorozwój aorty (choć długo utrzymywały się pogłoski o samobójstwie poety). Rok później ukazał się tom Bursy „Wiersze” wtedy uznano go za kultowego „poetę przeklętego” i dopiero po 12 latach „Utwory wierszem i proza” z cała jego spuścizną.

Nasze Gimnazjum w tym roku reprezentują Kacper Słowiński i Dominik Misztal
bursa2016
Życzy im sukcesu.
Wyniki jury ogłosi 3 grudnia.

26 11 2016 r.

Udział w Miedzynarodowym Konkursie Informatycznym w Brnie w Czechach

Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, oraz z organizacji pracujących z dziećmi. konkurs obejmował programowanie w Baltie.

Etap finałowy odbył się w Brnie w Republice Czeskiej na Brno University of Technology.

Nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej swoją pracą zakwalifikowali sie do finału:

Piotr Śliwa,

Wiktoria Machaczka,

Julia Kowal,

Aleksandra Rolek,

Emilia Słowińska,

Patrycyja Augustyniak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
02 baltie
01 baltie
00 baltie

25 11 2016 r.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym i kochanym Misiem. Przedszkolaki poznały historie misiowego święta, słuchały wiersza „Na misiowe urodziny”, opowiadały o swoich misiach, tańczyły z misiami w rytm misiowych piosenek. Dzieci nie zapomniały również o zaśpiewaniu gromkiego „Sto lat”, bo były to w końcu urodziny Pluszowego Misia. Na dzieci czekało ulubione „małe co nieco” misia Puchatka. A i jak się okazało- nie tylko przedszkolaki uwielbiają zabawy chusta animacyjną- pluszowe misie także.
Ten dzień w przedszkolu był pełen wspólnej zabawy i uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżanka oraz możliwość zabawy z pluszakiem.
dzienmisiaprze00
dzienmisiaprze
dzienmisiaprze02

24 11 2016 r.

Zabawa andrzejkowa

„ Czary- mary, czary - mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary” – tymi słowami najmłodsze przedszkolaki z Radziemic w czwartek 24 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miski z wodą swój dar- maleńkiego grosika, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby.

Wszyscy przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w czarach andrzejkowych. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci między innymi mogły poznać swoją przyszłość i to, kim będą w przyszłości czarując w kotle Dobrej Czarownicy. Andrzejkowe spotkanie miało swój tajemniczy urok i magię również dzięki temu, że wszyscy w tym dniu przebrani byli za czarownice i czarodziei.

Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce. Było mnóstwo tańców a uśmiechom i radości nie było końca.

andrzejkiprze


14 11 2016 r.

Jesienny koncert dla Dzieci Symfonicznie

Obaj 14 listopada najmłodsze przedszkolaki z Radziemice pojechały na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Krakowa. W Kinie Kijów zespół Tęczowa Muzyka oraz Orkiestra Symfoniczną ICON zagrali koncert edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Tęczowa Muzyka to zespół muzyczny specjalizujący się w koncertach edukacyjnych dla dzieci. Koncertują w całej Polsce. Tworzą go krakowscy muzycy i pedagodzy: Monika Kluza, Mateusz Kluza, którzy sami piszą teksty piosenek i tworzą muzykę. Orkiestra ICON została założona przez Huberta Kowalskiego- dyrygenta, kompozytora, producenta muzycznego. W jej skład wchodzą głównie absolwenci Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Program koncertu obejmował 1- godzinny występ, podczas którego zespół wykonał ok. 10 piosenek dopasowanych treściowo do tematyki koncertu, czyli piosenki jesienne. W przerwach między piosenkami odbywały się krótkie prelekcje dotyczące podstawowych pojęć muzycznych oraz prezentacja instrumentów. Mateusz Kluza, który śpiewał, ale też prowadził cały koncert wraz z dyrygentem Hubertem Kowalskim nawiązali bardzo dobry kontakt z dziećmi na widowni. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i skupieniu słuchały o instrumentach takich jak fagot, waltornia, obój i wielu innych. Gdy Orkiestra grała „Cztery Pory Roku" Vivaldiego uwaga wszystkich skupiona była tylko i wyłącznie na orkiestrze. Zaraz po tym dzieci miały możliwość zagrać z muzykami na Bum Bum Rurkach, co sprawiło im wielką frajdę i przyjemność. Dzieci razem z wokalistką zespołu Moniką Kluzą śpiewały piosenki, tańczyły a świetna zabawa trwała przez cały koncert. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się wiosennego koncertu...


przejesiennykonc01
przejesiennykonc02

11 11 2016 r.

Msza Święta za Ojczyznę

 Uczniowie z pocztem sztandarowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radziemicach uczestniczyli w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Radziemicach.  Po mszy św. Koło Teatralne Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowało program artystyczny upamiętniający dzień odzyskania niepodległości.
01 niepodleglosc 2016
03niepodleglosc 2016

10 11 2016 r.

Międzyszkolny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej im. E. Kleszczyńskiego

 W Przeglądzie udział wzięli uczniowie szkół Gminy Radziemice. Prezentowali znane i lubiane pieśni patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Na uroczystości gościliśmy Pana Czesława Olecha - kombatanta, uczestnika walk o wolność i niepodległosć naszej Ojczyzny.
W konkursie nasi uczniowie:
Klementyna Grzesiowska - uzyskała I miejsce
Zuzanna Zaprzelska - uzyskała III miejsce
Roksana Szumara - uzyskała II miejsce
Wiktoria Świerk - uzyskała III miejsce
02 niepodleglosc 2016

14 10 2016 r.

Dzień Edukacji Narodowej

 W dniu dzisiejszym uczniowie klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Uroczystośc rozpoczeła Msza Święta w Kościele Parafialnym. W czasie apelu w szkole uczniowie zaprezentowali krótkie programy artystyczne. Obecny na uroczystosci wójt Gminy Radziemice Pan Marek Słowiński złożył wszystkim życzenie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
01ken2016
02ken2016
03ken2016

 

Biegi przełajowe w Proszowicach

 W Powiatowyvh Indywidualnych Biegach Przełajowych w Proszowicach  Jakub Deka zajął I miejsce w grupie uczniów Szkół Podstawowyvh a Jarosław Pluta II miejsce wśród gimnazjalistów.
biegi01
biegi02

12 10 2016 r.

Konkurs Recytatorski: „Fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza w interpretacji współczesnych czytelników”


 Uczniowie naszej szkoły prezentowali utwory Henryka Sienkiewicza w sali Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach. Fragmenty prozy recytowali:
Kacper Słowiński z klasy I gimnazjum - zdobył I miejsce
Daria Duda z klasy I gimnazjum - zdobyła III miejsce
Paulina Duraj z klasy IV Szkoły Podstawowej - zdobyła III miejsce
Anna Płaszewska z klasy IV
01 koszyce sienkiewicz
02 koszyce sienkiewicz
03 koszyce sienkiewicz
04 koszyce sienkiewicz

24 09 2016 r.

 Rajd Świętokrzyski

logorajdswietok2016
01rajdswiet2106

29 08 2016 r.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

 

Nowy Rok Szkolny 2016/2017 rozpoczniemy 1 września Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Radziemicach o godzinie 800.
 
 
 Uczniowie Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych mogą uczestniczyć we Mszy Św. z rodzicami. Grupy przedszkolne  czynne jak w normalny dzień.
 
Rozkład dojazdów Gimbusa i Busów ogłosimy w środę.

28 08 2016 r.

Dożynki Gminne w Kowarach

 

Coroczne święto plonów w tym roku odbyły się w Kowarach. Oprócz występów mieszkańców i pokazów wieńców dożynkowych zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu naszej gminy. Naszą szkołe zaprezentowały Julia Cerek i Roksana Szumara wykonując ludowe piosenki naszego regionu.
kowary1
Julia Cerek w utworze "Lipka"
kowary2
 Roksana Szumara z piosenką "Głęboka Studzienka"
kowary3
W duecie "Jestem sobie krakowianka"

26 07 2016 r.

Zamek Krzysztopór i wioska indiańska

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13

25 07 2016 r.

Na szlaku Orlich Gniazd - Ogrodzieniec

01020304060708091011121314151617

24 07 2016 r.

W Motylarni w Czaplach Wielkich

WP 20160724 10 18 10 Pro
WP 20160724 10 28 48 Pro
WP 20160724 10 34 38 Pro
WP 20160724 10 35 47 Pro
WP 20160724 10 36 25 Pro
WP 20160724 10 37 22 Pro
WP 20160724 10 44 28 Pro
WP 20160724 10 53 30 Pro
WP 20160724 10 58 21 Pro
WP 20160724 10 59 10 Pro
WP 20160724 11 17 52 Pro
WP 20160724 11 18 30 Pro

21 07 2016 r.

Warsztaty przyrodnicze w Sosnówce

01
02
04
05
07
08
10
11
14
19
16

20 07 2016 r.

Wyjazd na basen w Proszowicach

01
02
03

19 07 2016 r.

Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

001m
004m
009m
018m
023m
026m
034m
042m
045m
049m
055m

18 07 2016 r.

Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie

wygielzow 2016 003m
wygielzow 2016 005m
wygielzow 2016 009m
wygielzow 2016 011m
wygielzow 2016 012m
wygielzow 2016 015m
wygielzow 2016 018m
wygielzow 2016 019m
wygielzow 2016021m
wp 20160718 11 58 48 prom
wp 20160718 12 07 50 prom
wp 20160718 12 08 03 prom
wp 20160718 15 04 06 prom
wp 20160718 15 04 15 prom

15 07 2016 r.

Rozpoczęcie  półkolonii w Radziemicach

Półkolonia odbędzie się w terminie 18 07- 27 07.
Planowane zajęcia w czasie półkolonii:
18 07 Poniedziałek - Wygiełzów: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec; warsztaty artystyczne.
19 07  Wtorek -  Babiogórski Park Narodowy -Ścieżka edukacyjna  "Echa pierwotnej puszczy karpackiej"
20 07 Środa - Wyjazd na basen
21 07 Czwartek - Warsztaty przyrodnicze w lesie
22 07 Piątek - Wyjazd na basen
21 07 Sobota - Wyjazd do kina
23 07 Niedziela - Motylarnia w Czaplach Wielkich - warsztaty przyrodnicze
25 07 Poniedziałek - Szlak Orlich Gniazd: Bydlin-Ogrodzieniec-Birów-Pilica
26 07 Wtorek - Wyjazd na basen 
27 07 Środa - Zamek Krzysztopór; Wioska Indiańska Bonanza
 
Zajęcia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę.
W razie pytań tel. 608424875

 24 06 2016 r.

Radosnych i bezpiecznych wakacji


13 06 2016 r.

Dzień otwarty w Gimnazjum

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkół w Zielenicach, Łętkowicach i Szczytnikach w ramach prezentacji naszej szkoły dla szóstoklasistów.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do kontynuacji nauki w naszej szkole.
dzien otwarty 001
dzien otwarty 002
dzien otwarty 005

11 06 2016 r.

Dzień Rodziny

W sobotę 11 czerwca w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Dzieci przygotowały występy artystyczne dla swoich rodziców. Po występach współnie bawili się z rodzicami. Jedną z atrakcji była ZUPA Z KOTŁA przygotowana dla wszystkich uczestników pikniku. 

dzien rodz 16 1

dzien rodz 16 2

dzien rodz 16 4

dzien rodz 16 5

dzien rodz 16 6

dzien rodz 16 7

dzien rodz 16 8

dzien rodz 16 9

dzien rodz 16 10

dzien rodz 16 10b

dzien rodz 16 10c

Dziękujemy za miłą zabawę i zapraszamy za rok.

 


 

10 06 2016 r.
 
 

Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym 

 

Julia Wilk i Kacper Słowiński Uzyskali Czwartą lokatę w Polsce w Konkursie Historycznym"Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w XX wieku"

 
ziemianstwa
 
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Juli w szkole średniej a Kacprowi dalej w naszej szkole.
 

03 06 2016 r.
 
 

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

 

W piątek 3 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoich Rodziców, a Ci nie zawiedli i licznie zjawili się na zaproszenie.

Wszystkie dzieci się zebrały Święto Rodziców uczcić chciały, zamieniły się rolami w tym dniu stały się kwiatkami, żabkami i bocianami. Nie zabrakło słoneczka, które zbudziło wszystkie kwiatki, w końcu Dzień Mamy i Taty to niezwykły dzień. Maluszki dały z siebie wszystko, pełne zapału i zaangażowania deklamowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce które tak wiele rozumie i wybacza.

Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim Rodzicom śliczne laurki i upominki. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

 
4 mama prz2016
 
1 mama prz2016
 
2 mama prz2016
 
3 mama prz2016
 
 
 

02 06 2016 r.

piknik

 
 

03 06 2016 r.

Półkolonie w Zespole Szkół w Radziemicach

Związek Młodzieży Wiejskiej w Małopolsce wspólnie z Centrum Narodowym Młodych Rolników oraz stowarzyszeniem Pro Vicus Novum organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich, które odbędą się w okresie wakacyjnym. Do udziału w półkolonii zapraszamy grupę dzieci i młodzieży w wieku 7-16, których jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie, bądź pobiera na siebie rentę lub emeryturę. Półkolonia trwa 10 dni od godz 800 do 1600 Dzieci na noc wracają do domu.

Koszt ponoszony przez uczestnika wynosi 100 zł.

W cenie zapewniamy ubezpieczenie, opiekę kadry (opiekunowie, kierownik placówki), wyżywienie (śniadanie - woda mineralna oraz bułki i drożdżówka, ciepły obiad), przejazdy oraz bilety wstępu na poszczególne wycieczki. Młodzież zawsze spotyka się pod wybraną placówką – np. szkołą, gminą.

Planowany termin 11 07 – 22 07 2016 r.

            

Kontakt do organizatorów: Sekretariat Zespołu Szkół w Radziemicach - 123850500, wychowawcy

 
 

02 06 2016 r.
 
Konkurs "KOLOROWE BOISKA"
 
Nasza szkoła bierzę udział w konkurskie organizowanym prze Firmę Śnieżka na najlepszy film promukącu swoją szkołę. Główną nagrodą jest wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią dla zwycięzkiej szkoły. Konkurs składa się z dwu etapów: głosowanie na film promujący szkołę oraz ocenę jury.
 
Film można oglądać TUTAJ
 
Instrukcja głosowania
 1. wejdź na stronę WWW.koloroweboiska.pl
 2. z zakładki: głosuj wybierz – wyszukaj
 3. wpisz w nazwie miejscowości: Radziemice
 4. w wynikach wyszukiwania wybierz: Zespół Szkół w Radziemicach
 5. obejrzyj film promujący naszą szkołę
 6. jeżeli film się spodobał – zagłosuj na nas. Wpisz imię, adres e-mail oraz zaznacz: nie jestem robotem (to sformułowanie ma wykluczyć oszustwa dokonywane przez programy, które automatycznie oddają głosy)
 7. Wejdź na swoją pocztę internetową i kliknij link w e-mailu od Kolorowe Boiska

Głosowanie trwa od 1 czerwca 2016 roku do 17 czerwca 2016 roku. Można oddać głos 1 raz dziennie. Link aktywacyjny może znajdować się w spamie w naszej skrzynce pocztowej. Kliknij go - i gotowe.

Dziękujemy!!!

 

1 06 2016 r.
 
 KRÓLEWSKIE THEATRUM NA WAWELSKIM DWORZE
kolejny raz nasi uczniowie zwyciężyli
 
Uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego klas I-III Szkoły Podstawowej po raz kolejny zdobyli pierwsze miejsce wojewódzkim przegladzie teatralnym organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu. Dodatkowo wyróżnieni zostali indywidualnie aktorzy za role teatralne:
 
Czarownice:
Anna Płaszewska
Anna Frączek
Blanka Grzesiowska
 
Mefistofeles:
Paulina Duraj
 

15 maj 2016 086

 
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 


24 05 2016 r.
 
Powiatowe Zawody Pływackie
 
 
Nasi uczniowie brali udział w zawodach pływackich - poniżej prezentujemy ich sukcesy.
 
Wyniki I Powiatowych Zawodów w Pływaniu - w dniu 24 maja 2016 roku

Szkoły Podstawowe dziewczęta - 50 metrów grzbiet

3 miejsce - Grzesikowska Blanka SP Radziemice 1:06,4

Startowało 17 zawodniczek

Chłopcy 50 metrów styl dowolny

3 miejsce - Nowak Jakub SP Radziemice 0:49,3

Startowało 16 zawodników

Sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym chłopców

2 miejsce - SP Radziemice 4:00,7

Gimnazja - 50 metrów grzbietem chłopców

1 miejsce - Artur Skiba Gimnazjum Radziemice 0:56,5

Startowało 8 zawodników

Gimnazja 50 metrów styl klasyczny chłopców

3 miejsce - Słowiński Kacper Gimnazjum Radziemice

Startowało 6 zawodników

Gimnazja 50 metrów stylem dowolnym chłopców

3 miejsce - Eryk Domański Gimnazjum Radziemice 0:44,2

Wystartowało 17 chłopców

Gimnazja sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym chłopców

2 miejsce Gimnazjum Radziemice 3:50,6

 
 

19 05 2016 r.
 
Konkurs „Poezja patriotyczna z czasów I wojny światowej”
 
 


Nasi uczniowie zakwalifikowali sie do etapu wojewódzkiego konkursu ramach programu „Na drodze do Polski Niepodległej” – 100. rocznica wybuchu I wojny światowej, którego organizatorem są: Gimnazjum im. Legionistów Józefa Piłsudskiego w Bydlinie i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs „Poezja patriotyczna z czasów I wojny światowej”, przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa małopolskiego.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów twórczością patriotyczną dotyczącą wydarzeń z I wojny światowej, miejsc, ludzi i ich losów oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do zaprezentowania zdolności recytatorskich.
 
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Diana Marchewka z klasy VI
Julia Wilk z klasy III
Izabella Rolek z klasy III
 
W etapie wojewódzkim I mejsce zajęła Izabell Rolek, a III miejsce Julia Wilk
 
 Gratulujemy!
 
 

 
18 05 2016 r.
 
Klockolandia
 
 
18 maja przedszkolaki z Radziemic wybrały się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Zabawy i Nauki KLOCKOLAND w Krakowie. Dzieci wzięły udział w projekcie „Niezwykły Świat Wynalazków”.
Projekt składał się z trzech części: prelekcji z wynalazków, zespołowego konstruowanie wieży, zabawy w strefie interaktywnej.
Podczas prelekcji dzieci zapoznały się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków; siedziały jak zaczarowane, gdy animatorka opowiadała i przedstawiała poszczególne wynalazki. Największa furorę wśród dzieci zrobił Robot Humanoidalny.
W czasie zabawy w strefie interaktywnej dzieci spędziły czas na aktywnej zabawie. Interaktywna ekspozycja w KLOCKOLAND-zie zawiera kilkadziesiąt robotów i pojazdów do sterowania z klocków LEGO. Dzięki temu przedszkolaki mogły udać się w świat Gwiezdnych Wojen, zwiedzić miasto LEGO City, czy nawet zostać maszynistą pociągu na Dzikim Zachodzie. Wszyscy byli zachwyceni możliwością sterowania LEGO robotami takimi jak: Kobra Zosia, Słonik Jasio Byczek Fernando czy Żaglówką. Chłopcy wspaniała przygodę przeżywali pokonując tor przeszkód Monster Trackiem i zostając mistrzem. W Lego Architecture dzieci mogły podziwiać najwspanialsze zabytki świta, np. Krzywą Wieże czy wieże Eiffla, wszystkie w jednym miejscu i wszystkie zbudowane z klocków LEGO. Można było podziwiać Kolekcję Minifigurek- aż 152 postacie z LEGO. Poza wymienionymi  atrakcjami w strefie interaktywnej najmłodsi mogli podziwiać jeszcze wiele innych, w sumie ponad 50 eksponatów interaktywnych z klocków LEGO. Sporo konstrukcji zawiera aż kilka tysięcy elementów.
Na zakończenie przedszkolaki podzieleni na dwa zespoły budowały wieżę. Wygrywać miał ten zespół, który zbuduje jak najwyższą wieżę. Podczas świetnej zabawy dzieci uczyły się rywalizacji i pracy w zespole. Wszyscy byli zadowoleni, gdy panie animatorki ogłosiły, że pierwsze miejsce zajmują obydwa zespoły.
Wizyta w KLOCKOLAND-zie trwała 1,5 godziny, podczas której przedszkolaki nie miały czasu na nudę. Był to czas nauki i świetnej zabawy. A na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom Małego Odkrywcy oraz breloczek z klockiem LEGO.
 
klockolandia01
 
klockolandia02
 
 
 
 

17 05 2016 r.
 
 
XXIV Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie
 
 

Nasi aktorzy z koła teatralnego klas I-III Szkoły Podstawowej zaprezentowali pzredstawienie  "Pan Twardowski" na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie konkurując z kilkunastoma grupami teatralnymi z Małopolski.

Impreza organizowana od 1992 roku, ma charakter przeglądu zespołów szkół podstawowych województwa małopolskiego uprawiających wszelkie formy teatralne i teatralno –  estradowe. Poszukiwania repertuarowe, tematyczne i formalne nie są niczym ograniczone. Oceny  dokonuje i nagrody przyznaje jury rówieśnicze (dziecięce), w którego obradach uczestniczy obserwator przeglądu – profesjonalny twórca. Komisja oceniająca prowadzi omówienia z wykonawcami i ich opiekunami.

O wynikach dowiemy się 6 czerwca w czasie gali finałowej.

Życzymy jak najlepszego wyniku.

 

16 05 2016 r.
 
 
Ogólnopolski konkurs "Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w XX wieku"
 

Dwoje uczniów naszego gimnazjum Julia Wilk wraz z Kacprem Słowińskim awansowali do etapu ogólnopolskiego konkursu Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w XX wieku. Przygotowali oni prezentację multimedialną dokumentującą życie, oraz działalność Edwarda Kleszczyńskiego – ostatniego dziedzica Radziemic.

Eliminacje ogólnopolskie oraz uroczyste zakończenie konkursu zaplanowano w dniu 10 czerwca 2016 roku.

 
Gratulujemy
 


15 05 2016 r.
 
 

 Marcin z Wrocimowic

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamietniającej postać Marcina z Wrocimowic.

Marcin z Wrocimowic herbu Półkozic żył na przełomie XIV i XV wieku. Chorąży krakowski i starosta łowicki. Był mężem Małgorzaty córki Staśka z Wrocimowic, po której odziedziczył część wsi. W nieznanym sposób utracił Wrocimowice w roku 1399. Mimo to zawsze pisał się z Wrocimowic.

Podczas bitwy grunwaldzkiej w 1410 r. niósł naczelną chorągiew wojsk polskich z białym orłem o którą toczyła się zaciekła walka. Zmarł w 1442 roku.

H. Sienkiewicz tak opisuje obronę chorągwi z orłem w koronie podczas bitwy pod Grunwaldem:

"A wtem stało się coś jeszcze okropniejszego. Oto jeden leżący na ziemi Krzyżak rozpruł nożem brzuch konia, na którym siedział Marcin z Wrocimowic trzymając wielką, świętą dla wszystkich wojsk chorągiew krakowską z orłem w koronie.Rumak i jeździec zwalili się nagle, a wraz z nimi zachwiała się i padła chorągiew.

W jednej chwili setki żelaznych ramion wyciągnęło się po nią, a ze wszystkich piersi niemieckich wyrwał się ryk radości. Zdało im się, że przychodzi czas klęski, mordu i rzezi, że już uciekających tylko przyjdzie im ścigać i wycinać.

Ale oto właśnie czekał ich straszny i krwawy zawód.

Krzyknęły wprawdzie z rozpaczą jak jeden mąż wojska polskie na widok upadającej chorągwi, lecz w tym krzyku i w tej rozpaczy był nie strach, ale wściekłość. Rzekłbyś, żywy ogień spadł na pancerze. Rzucili się jak lwy rozżarte ku miejscu najstraszniejsi mężowie z obu armii i rzekłbyś, burza rozpętała się koło chorągwi. Ludzi i konie wzbili się w jeden wir potworny, a w tym wirze śmigały ramiona, szczękały miecze, warczały topory, zgrzytała stal o żelazo, łomot, jęki, dziki wrzask wyrzynanych mężów zlały się w jeden przeokropny głos, taki, jakby potępieńcy odezwali się nagle z głębi piekła. Wstała kurzawa, a z niej wypadły tylko oślepłe z przerażenia konie bez jeźdźców, z krwawymi oczyma i rozwianą dziko grzywą.

Lecz trwało to krótko. Ni jeden Niemiec nie wyszedł żywy z tej burzy i po chwili znów powiała nad polskimi zastępami odbita chorągiew. Wiatr poruszył ją, rozwinął i rozkwitła wspaniale jak olbrzymi kwiat, jako znak nadziei i jako znak gniewu Bożego dla Niemców, a znak zwycięstwa dla polskich rycerzy.

Całe wojsko powitało ją okrzykiem tryumfu i uderzyło z taką zapamiętałością w Niemców, jakby każdej chorągwi przybyło w dwójnasób sił i żołnierzy."

Na obrazie Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" Marcin z Wrocimowic ubrany w pełną zbroje husarską. Dmie w róg na znak triumfu, a w ręce trzyma drzewce chorągwi zakończone nietypowym zwieńczeniem złożonym z ostrego grotu i kolczastej kuli.

15 maj 2016 101

15 maj 2016 162

15 maj 2016 185

15 maj 2016 234

15 maj 2016 189


10 05 2016 r.

 KRÓLEWSKIE THEATRUM NA WAWELSKIM DWORZE

Uczniowie z Koła Teatralnego klas I - III z naszej szkoły uczestniczyli w wojewódzkim konkursie  teatralnym organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu.

Konkurs ma celu przybliżenie dzieciom legend krakowskich, a także okresu panowania Jagiellonów na Wawelu. Biorąc udział w konkursie uczestnicy zapoznają się z najsłynniejszymi historiami i postaciami związanymi z Krakowem, a w szczególności z wawelskim Zamkiem. Poznają także technikę i specyfikę pracy aktora oraz samodzielnie wykonują scenografię i choreografię spektaklu, co wzbogaca ich umiejętności plastyczne i uczy pracy w grupie.

Wyniki konkursu bądą znane 1 czerwca, wtedy też będzie uroczysta gala na Wawelu.

15 maj 2016 082

15 maj 2016 083

15 maj 2016 086


9 05 2016 r.

 Koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pałecznicy

Uczniowie Szkoły Muzycznej  w Pałecznicy wystąpili dzisiaj z koncertem muzycznym w naszej szkole. Prezentowali swoje umiejętności zdobyte w czasie nauki. Wśród uczestników koncertu byli również  uczniowie naszej szkoły. Zachecali wszystkich do rozwijania swoich talentów muzycznych.

 
image-2
 
image-5
 
image-6
 
image
 


28 04 2016 r.
 
 

Muzeum Żywych Motyli

28 kwietnia najmłodsze przedszkolaki z Radziemic wybrały się na wycieczkę do niepowtarzalnego miejsca - Muzeum Żywych Motyli na ulicy Grodzkiej w Krakowie. Choć miejsce niewielkie to bardzo niezwykłe.
Podczas wizyty w tym Muzeum dzieci dowiedziały się interesujących szczegółów o życiu motyli, dlaczego są jasne i piękne, gdzie mieszkają, co jedzą. Przedszkolaki mogły oglądać z bardzo bliska, a nawet dotknąć motyli kilkunastu gatunków, pochodzących z Azji i Ameryki Południowej.
W tym nietypowym Muzeum motyle latają swobodnie po całym pomieszczeniu. Dzieci bez obawy mogły wziąć motyla na ręka czy zrobić sobie z nim zdjęcie. Podziwiając wszystkie okazy dzieci musiały zachować ogromną ostrożność, by tym delikatnym owadom nie zrobić krzywdy. Poza pięknymi motylami dzieci zachwycały się kolorowymi papugami a nawet pająkiem ptasznikiem.
motyle 01
 
motyle 02
 
motyle 03
 
motyle 04
 
 

27 04 2016 r.
 
 

W krainie Króla Lwa

wkrainiekrolalwa
 

27 maja uczniowie Oddziałów przedszkolnych naszej szkoły udały się do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt: „W krainie Króla Lwa”.

Przedstawienie opowiadało wzruszająca historię na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów w historii „Króla Lwa”. W autorskim scenariuszu za pomocą egzotycznych kostiumów i etnicznych rytmów aktorzy  przeniesli widzów w  kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Niepowtarzalnego wymiaru widowiska dopełniły żywiołowo wykonane piosenki połączone z piekną choreografią, które wzbogacały teatralną inscenizację dostarczając najmłodszym widzom wielu niezapomnianych  wrażeń.

Przedszkolaki po zakończonym spektaklu miały okazję rozmawiać z jedną z aktorek, która pokazywała dzieciom rekwizyty, sposoby pracy na scenie z użyciem lalek scenicznych.


27 04 2016 r.
 
 

Powiatowy Maraton Pływacki w Proszowicach

marato plyw2016 logo
 
 
27 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Maratonie pływackim na basenie w Proszowicach którego celem jest:
 • popularyzacja i upowszechnianie pływania jako formy aktywności ruchowej.
 • propagowanie zdrowego stylu życia
 • aktywne spędzanie czasu wolnego
 • integracja mieszkańców naszego powiatu.

Szkoła podstawowa i gimnazjum do pływania wystawia maksymalnie sześciu zawodników (dziewcząt lub chłopców w dowolnej proporcji).

Pływający zostali przydzieleni do torów, jednocześnie na jednym torze może poruszać się nie więcej niż dwóch zawodników. Każdy pływający może jednorazowo pokonać najmniej dwie długości basenu (długość basenu to 25 metrów) a najwięcej sześć.

Po przepłynięciu kolejno wszystkich przydzielonych do toru zawodników pływamy dalej w tej samej kolejności i tak do skończenia przeznaczonego czasu dla danych szkół: szkoły podstawowe i gimnazja po dwie godziny.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał certyfikat uczestnictwa w maratonie pływackim oraz  czepek z logiem "Akcji Zdrowie".

Naszą szkołę reprezentowali:


SZKOŁA PODSTAWOWA
1.    Frączek Anna  kl. III
2.    Grzesiowska Blanka kl. III
3.    Rolek Aleksandra kl.IV
4.    Przeniosło Aleksandra kl.V
5.    Włodarczyk Julia kl. V
6.    Nowak Jakub kl. VI

 1. GIMNAZJUM
  Kurowski Sebastian kl. I
  2.    Skiba Artur kl. I
  3.    Słowiński Kacper  kl. I
  4.    Wawrzeń Damian kl. I
  5.    Domański Eryk kl. II
  6.    Rolek Izabella kl. III

Gratulujemy naszym uczniom wytrwałości.

marato plyw2016 00
 
marato plyw2016 01
 
marato plyw2016 03
 
marato plyw2016 05
 
 
 

26 04 2016 r.
 
 

Występ na Sesji Historyczno-Literackiej w Proszowicach

Uczniowie, uczestniczacy w sobotę w warsztatach tanecznych poświęcoinych tancowi sredniowiecznemu opanowali jeden z nich perfekcyjnie i zaprezentowali go na sesji literacko-historycznej w dniu 26 kwietnia w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, poświęconej „Książce rękopiśmiennej w dobie pierwszych Jagiellonów”.
 
tan sred01
 
tan sred03
 
tan sred02
 
 

23 04 2016 r.
 
 

Taneczny Dzień Książki

W przypadającym na  23  dzień kwietnia Międzynarodowy Dzień  Książki  i w zgodzie z nadchodzącym Tygodniem Bibliotek którego, tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka Inspiruje” Biblioteka Publiczna w Radziemicach wspólnie z Fundacją „ Wczoraj Dziś Jutro” zorganizowały Taneczny Dzień Książki podczas  którego uczestniczące w nim dzieci uczyły się tańca średniowiecznego.
Na początku prowadząca Pani Katarzyna Borstyn – baletmistrzyni, pokazała uczestnikom podstawowe kroki średniowieczne, które musieli wyćwiczyć aby dalej nauczyć się trzech układów tanecznych. W przerwach Pani Katarzyna opowiadała dzieciom różne ciekawostki dotyczące epoki średniowiecza związane z tańcem i jego historią. Przeczytano także fragment z ostatniej księgi  „Pana Tadeusza” opisujący taniec. Uczestniczący w spotkaniu Pan Dariusz Nowacki - założyciel Fundacji „Wczoraj Dziś Jutro” przybliżył grupie historię naszej okolicy oraz Jagiellońskiego Szlaku ProKoPaRa. Wspominał także o projekcie w ramach którego, odbywały się zajęcia taneczne zatytułowanego „Biblioteka najlepszym miejscem na Twoją aktywność, czyli ProKoPaRowy zawrót głowy” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy V naszej szkoły.
 
tan sred00
 
tan sred00a
 
 

21 04 2016 r.
 

Konkurs historyczny „Odkrywamy średniowiecze”

logo-warownialogo-szkola-podstawowa-w-andrychowielogo-kuratorium
Konkurs organizowany jest we współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły zakwalifikowały się Daria Duda i Diana Marchewka.
Dzisiaj w Inwałdzie piszą test etapu wojewódzkiego.
Życzymy powodzenia!!!
 
 

21 04 2016 r.
 
 

Objazdowe Planetarium Quasar"

planetarium
 
Uczniowie naszej szkoły brali dziś udział w lekcjach astronomii w przenośmym Planetarium. Pokazy odbyły się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której za pomocą projektorów i rzutników prezentowany był wygląd nieba oraz symulacje ruchu ciał niebieskich. Całość wzbogacona była pokazem multimedialnym i efektami specjalnymi połączona z profesjonalnym komentarzem. Pod kopułą planetarium wyświetlone były seanse 40-45 minutowe, podczas których pokazany był otaczający nas kosmos i prawa w nim rządzące.

W programie:- podróż po ośmiu planetach naszego Układu Słonecznego
 - kosmiczne odległości
 - narodziny oraz śmierć gwiazdy

- powstawanie układów planetarnych
 - krótka historia teleskopu
 - zakręcony świat księżyców
 - ruchy planet (teoria geocentryczna, terora heliocentryczna, ruchy obrotowe i obiegowe planet, mechanizm zmiany pór roku)

- fazy lunarne, zaćmienia Księżyca oraz Słońca
 - dla najmłodszych: lot rakietą przez Układ Słoneczny: kosmiczne kształty i kolory
 - pokazy nieba w czasie rzeczywistym w wybranej lokalizacji : znaczenie Gwiazdy  Polarnej, Znaki Zodiaku i związana z nimi mitologia


19 04 2016 r.
 
 

Gra terenowa w Krakowie do konkursu "Krakus"

Uczniowie klasy V poznawali w czasie gry terenowej w Krakowie historie i zabytki. Celem zajęć było przygotowanie sie do V edycja konkursu wiedzy o Krakowie.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów (klasy V i VI SP) do aktywnego poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend. Uczestnictwo w konkursie skłania uczniów do zapoznania się z legendami, historią, sztuką oraz zabytkami Krakowa. Zajęcia konkursowe na Wawelu mają przybliżyć dzieciom zabytki i historię Wzgórza Wawelskiego, poznawaną w przystępny, dostosowany do wieku uczniów sposób.
 
 

18 04 2016 r.
 
 

Egzamin gimnazjalny

Dzisiaj o godzinie 9:00 nasi gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowe zmagania z egzaminami gimnazjalnymi. Na początek poszła wiedza z historii i WOS-u, następnie język polski.
Jutro przednioty przyrodnicze  i matematyka. Pojutrze ostatni dzień egzaminów - język  angielski.
 
egzanin gim 2016
 
 

15 04 2016 r.
 
 

Finał Etapu Rejonowego Turnieju BRD w Glewcu

W dniu 15 kwietnia odbył się Finał Powiatowy Turnieju BRD w Proszowicach. Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Aleksandra Rolek, Daria Duda, Jakub Nowak, Mateusz Wciło zajęli V miejsce.
 
brd2016 001
 
 
 
brd2016 004
 
brd2016 003
 
brd2016 002
 
brd2016 005
 
 

13 04 2016 r.
 

GALA FINAŁOWA FESTIWALU MŁODEGO AKTORA 2016

W dniu 13 kwietnia odbyła się Gala Finałowa V Festiwalu Młodego Aktora. Wydarzenie zostało otwarte spektaklem łączącym występy konkursowe wszystkich laureatów. Następnie nagrody i wyróżnienia wręczyli młodym aktorom patroni wydarzenia. Patronem artystycznym wydarzenia był Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie.

Jedną z laureatek konkursu została uczennica naszej szkoły Daria Duda.

Gratulujemy !!!

daria3-1

daria2


12 04 2016 r.
 

31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Celem festiwalu jest możliwość konfrontacji, wymiany doświadczeń, twórczych poszukiwań inscenizacyjnych, scenograficznych oraz upowszechniania kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Festiwal jest prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa małopolskiego.

Organizatorem jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
W eliminacjach rejonowych grupa teatralna z naszej szkoły "Nizołki", za spektakl pn. "Najcenniejszy dar"  otrzymała czwarte miejsce.
 Gratulujemy !
 
 

11 04 2016 r.
 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

W dniu 11 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w którym udział brali nasi uczniowie.

straz2016


08 04 2016 r.

 

"Krakusek" Międzyszkolny konkurs wiedzy o Krakowie

W 9 edycji konkursu „Krakusek” adresowanego do uczniów klas III uczeń naszej szkoły Marcin Kozera zdobył trzecie miejsce. W finale konkursu ma Wawelu brało udział 180 uczniów z Małopolski.
 Gratulujemy!
 
 

07 04 2016 r.
 
 

Już pływam

juzplywam
Klasa I jest już po pierwszych zajęciach nauki pływania w ramach programu "Już pływam". Co środę przez najbliższe dwa miesiące uczniowie będą uczyć się i doskonalić naukę pływania na basenie w Proszowicach pod okiem instruktorów nauki pływania.
 
 

05 04 2016 r.
 
 

Sprawdzian szóstoklasisty

Uczniowie klasy szóstej pisali dziś sprawdzian na zakończenie Szkoły Podstawowej.

Sprawdzian obejmował wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej trzech przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Bazą dla zadań z języka polskiego i matematyki były teksty lub informacje z zakresu przyrody lub histori.

Sprawdzian składał się z dwóch części:

 • część pierwsza – obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki – uczniowie mieli na to 80 minut, ‎
 • część druga – obejmowała zadania z języka angielskiego i trwała 45 minut.
Swoje wyniki Nasi szóstoklasiści poznają 27 maja 2016. Teraz pozostało im już tylko czekanie.
 
 
klasa6a
klasa6b
Życzymy im jak najlepszych wyników.
 
 

04 04 2016 r.
 

Zielona Szkoła w Kościelisku

Uczniowie klas II-V wyjechali dziś na Zieloną Szkołe do Kościeliska koło Zakopanego na pięć dni nauki i odpoczynku. Poznawać bedą przyrodę, zwyczaje i kulturę regionu Podhala.

Więcej informacji - po ich powrocie.


02 04 2016 r.
 

Finaliści Konkursu Biblijnego

konkursbiblijny2016
Finalistami etapu Diecezjalnego Konkursu Biblijnego w Kielcach zostały uczennice naszej szkoły:
Wiktoria Machaczka z klasy IV
Julia Kowal z klasy IV
Gratulujemy!
 


01 04 2016 r.
 

Lekcja muzealna na Wawelu

wawel2016

W dniu 31 marca 2016 roku uczniowie V klasy brali udział w lekcji muzealnej w ramach przygotowania do konkursu "Krakus", który odbędzie się w pierwszej połowie maja 2016 roku.
Uczniowie z licencjonowanym przewodnikiem zwiedzali katedrę wawelską oraz ekspozycje na wystawie "Wawel zaginiony", gdzie mogli się zapoznać z najdawniejszymi dziejami wawelskiego wzgórza. Kolejnym krokiem będzie  udział w dniu 19 kwietnia w grze miejskiej, podczas której uczniowie będą rozwiązywać zadania, oraz doskonalić swoją wiedzę o dziejach Akademii Krakowskiej.


31 03 2016 r.
 

Już pływam

juzplywam

 

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, po raz pierwszy w 2007 r. podjął się realizacji projektu nauki pływania pn. „Już pływam”.

Projekt realizowany jest przez Województwo w formie pomocy finansowej gminie. Uprawnionymi do składania wniosku do Urzędu Marszałkowskiego są małopolskie gminy.

Projekt, mający na celu mądre i aktywne  zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci.

Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

Również w tym roku uczniowie klasy I naszej szkoły mogą uczestniczyć w tym programie.(Regulamin)
 
 

23 03 2016 r.
 

Święta Wielkanocne

01wielkanoc


W dniu dzisiejszym odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. W pięknej scenografii występujący uczniowie przedstawili zwyczaje i wyjaśnili znaczenie symboli wielkanocnych wprowadzając w ten sposób wszystkich w nastrój nadchodzących świąt.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie. 

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.


22 03 2016 r.
 

Iluzjonista w naszej szkole

       Dzisiaj naszą szkołę odwiedził iluzjonista. W widowisku wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas. Pokaz magii i iluzji zachwycił wszystkich widzów nawet tych dorosłych.
      Do swoich sztuczek zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali. Uczniowie mogli z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom i nawet próbowali swoich sił jako magicy.

iluzjonista01
iluzjonista02
 
 

21 03 2016 r.
 
 
Wyniki konkursu plastycznego "Nasz bohater - Tadeusz Kościuszko"
 
 
W konkursie pastycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w ramach MAŁOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ
finalistkami zostały
Aleksandra Rolek z klasy IV SP
Agnieszka Janik z klasy III GIM
Gratulujemy!
 
 

21 03 2016 r.
 
 
Konkurs
WIELKANOCNA PISANKA
w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
 
W powiatowym konkursie plastycznym WIELKANOCNA PISANKA  uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces w postaci:
I miejsce - Domonika Pachoł z klasy VI
III miejsce - Mateusz Wcisło z klasy V
Wyróżnienie - Patrycja Augustyniak z klasy IV
 
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w  konkursach.
 
 

20 03 2016 r.
 
 
Niedziela Palmowa w Radziemicach
 
 

W Niedzielę Palmową, nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej, tradycyjnie w kościołach odbywa się święcenie palm. 20.03.2016 r licznie zebrane dzieci wraz z całymi rodzinami wzięły w obchodach Niedzieli Palmowej w Radziemicach.  .
Po odczytanej Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy zostały pobłogosławione palmy wielkanocne, przyniesione i w większości samodzielnie wykonane przez uczestników liturgii. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej procesji do kościoła przywołując wydarzenie triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy, którzy posiadali samodzielnie przez siebie wykonaną palmę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Autorom największych i najładniejszych palm Proboszcz ks. Stanisław Mika wręczył nagrody książkowe.

Największą i najładniejszą okazała się palma wielkanocna wykonana przez rodzinę Izabelli, Aleksandry i Tomasza Rolek.

 niedz palm 16
 
niedz palm 16a
 
niedz palm 16b
 
niedz palm 16c
 
niedz palm 16d
 
niedz palm 16e
 
 

17 03 2016 r.
 
Warsztaty wielkanocne w Świetlicy w Radziemicach
 
Uczniowie klasy III SP uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Świetlicę Wielofunkcyjną w Radziemicach.
Zajecia poprowadziła Pani Józefa Antos. Prezentowała techniki plastyczne wykorzystywane przy tworzeniu dekoracji świątecznych.
 1warsztatywielk2016
 
2warsztatywielk2016
 
3warsztatywielk2016
 
 

16 03 2016 r.
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
 
W eliminacja gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej brały udział uczniowie szkół Gminy Radziemice. Po sprawdzeniu wyników testu komisja utaliła zwycięzców.
 
W kategorii Gimnazjum:
Dominik Misztal z klasy I - I miejsce
Kacper Słowiński z klasy I - II miejsce
Damian Wawrzeń z klasy I - III miejsce
 
W kategorii Szkół Podstawowych:
Aleksandra Rolek z klasy IV - II miejsce
Dominika Pachoł z klasy VI - III miejsce
 
1straz2016
 
3straz2016
 
4straz2016
 
2straz2016
 
5straz2016
 
6straz2016
 
 Ci uczniowie będą reprezentować Gmine Radziemice w eliminacja powiatowych w Proszowicach.
Życzymy im również tam czołowych miejsc.
 
 

16 03 2016 r.
 
Konkurs recytatorski pt. "Pan Tadeusz ..."
 
 
koszyce logo

16 marca 2016r. w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się Konkurs recytatorski pt. „Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie, Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 w dwunastu księgach”.


W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły
Emilia Słowińska z klasy IV
Justyna Turkot z klasy V
Julia wilk z klasay III Gimnazjum
Izabella Rolek z klasy III Gimnazjum

Jury przyznało nagrody:
2 miejsce - Julia Wilk
Wyróżnienia - Izabella Rolek

 3 koszyce 2016

4 koszyce 2016

2 koszyce 2016

 1 koszyce 2016

5 koszyce 2016


15 03 2016 r.
 
V FESTIWAL MŁODEGO AKTORA
 
 

W dniu 15 03 2016 r. nasi uczniowie brali udział w przesłuchaniach  w Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni w ramach V FESTIWALU MŁODEGO AKTORA – KĘTY 2016 pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Burmistrza Gminy Kęty i honorowym patronatem Teatru Groteska w Krakowie obejmujący zasięgiem Małopolske i Śląsk.
Celem konkursu jest:
1. Pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
2. Podkreślenie wagi poprawnego stosowania języka oraz znajomości literatury polskiej i zagranicznej.
3. Rozbudzenie wyobraźni w kierunku poszukiwania różnorodnych rozwiązań  artystycznych, służących scenicznej prezentacji wybranego utworu literackiego z możliwością wykorzystania środków charakterystycznych dla małych form.
4. Stworzenie możliwości rozwijania zdolności i zdobywania nowych umiejętności przez konfrontację z publicznością, kontakty z wykonawcami i udział w warsztatach teatralnych.

Naszą szkołę reprezentowały:


Magdalena Wilk z klasy I
Anna Płaszewska z klasy III
Daria Duda z klasy VI
Diana Marchewka z Klasy VI

Laureatem została Daria Duda.

kety 2016


14 03 2016 r.
 
Konkurs Recytatorski "Poezja kobiet" - wyniki
 

 

 Dnia 11 marca 2016 roku w Domu Kultury „Podgórze” odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Po przesłuchaniu 291 uczestników z 52 szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich oraz ośrodków kultury, jury pod przewodnictwem  Zinajdy Zagner - Jakiemiec postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 
 
II miejsce w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej
Paulina Duraj
 
I miejsce w kategorii Gimnazjum
Julia Wilk
 
II miejsce w kategorii Gimnazjum
Izabella Rolek
 
Wyróżnienie w kategorii Gimnazjum
Kacper Słowiński
 
Pełne wyniki na stronie Domu Kultury Podgórze TUTAJ
 
Gratulujemy
 
 

14 03 2016 r.
 
Gala III Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych
 
 W dniach 12-13 03 2016 r. uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego brali udział w Gali w Warszawie. Nagrody pierwszej nie otrzymali, ale już sam udział w finale wśród kilku najlepszych teatrów szkolnych w kraju jest wielkim osiągnięciem.
 
01 tvp 2016
 
02 tvp 2016
 
03 tvp 2016
 
 

11 03 2016 r.
 
Konkurs recytatorski "Poezja Kobiet" w Krakowie
 
 http://www.dkpodgorze.krakow.pl/img/mainLink.png
Nasi uczniowie brali udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Dom Kultury Podgórze w Krakowie dla uczniów Małopolski. Tematem tego przeglądu jest kobieta w poezji - wiersze, których autorami są kobiety oraz wiersze dedykowane kobietom.
 
 
poezja kobiet 001
 
 
Naszą szkołę reprezentowali:
Paulina Duraj z kasy III SP - P. Gellner " Czekoladki dla sąsiadki"
Kacper Słowiński z klasy I G - A. Słonimski "Żal"
Izabella Rolek z klasy III G - W. Szymborska "Nienawiść"
Julia Wilk z klasy III G - K.I.Gałczyński "List jeńca"
 
Ogłoszenie wyników wkrótce.
 
poezja kobiet 002
 Paulina Duraj
 
poezja kobiet 004
 Kacper Słowiński
 
poezja kobiet 009
 Izabella Rolek
 
poezja kobiet 007
 Julia Wilk
 
 

04 03 2016 r.
 
Eliminacje rejonowe Konkursu Recytatorskiego "Oczarowani Bajką" w Proszowicach
 
 
 
Uczniowie naszej szkoły sukcesem zakończyli udział w Konkursie Recytatorskim w Proszowicach zdobywając czołowe miejsca.
Magda Wilk z klasy I zajęła drugie miejsce, a Ania Płaszewska z klasy III uzyskała wyróżnienie wśród uczniów młodszych.
W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce uzyskała Diana Marchewka z klasy VI.
 
07 oczarowani bajka 16  
08 oczarowani bajka 16
 
09 oczarowani bajka 16 
10 oczarowani bajka 16
 
05 oczarowani bajka 16
 
01 oczarowani bajka 16
 
06 oczarowani bajka 16
 
 

01 03 2016 r.
 
Turniej sportowy integracyjny dla uczniów zaprzyjaźnionych szkół
 
 
W dniu 02 03 2016 r. odbedzie się spotkanie uczniów szkół podstawowtych z Zielenic, Łętkowic, Szczytnik oraz z naszej szkoły na turnieju sportowym. W czasie wspólnej zabawy będziemy mogli się nawzajem poznać.
 
 

01 03 2016 r.
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Aniele Stróżu Mój"
 
 
Zadaniem konkursowym było przedstawienie naszego wyobrażenia Anioła jako ducha pełnego miłości, opiekuńczości i cierpliwości, kogoś do kogo można zwrócić się w potrzebie.
 
 
Gabriela Mazurek zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I - III.
 
 

01 03 2016 r.
 
XXI Konkurs Biblijny Diecezji Kieleckiej
 
 
Konkurs ma na celu:
■ zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia znajomości Pisma Świętego i uczynienia z Niego Księgi Życia
■ propagowanie wartości moralno-etycznych zawartych w Biblii
■ kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy biblijnej
■ stworzenie dzieciom możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania swoich uzdolnień
■ promocja najzdolniejszych i najbardziej pracowitych dzieci, ich katechetów oraz szkół, które reprezentują
 
Również uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie. Finalistkami etapu rejonowego zostały
 
Wiktoria Machaczka
Julia Kowal
 Przed nimi etap diecezjalny w Kielcach.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.
 
 

29 02 2016 r.
 
Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego "Oczarowani Bajką"
 
 
oczarowani 002
 
Dzisiaj odbyły się przesłuchania w ramach konkursu recytatorskiego "Oczarowani Bajką" w Swietlicy Wielofunkcyjnej w Radziemicach. Jury wybrało najlepsze interpretacje wierszy wybranych przez uczniów szkół Gminy Radziemice.
Z naszej szkoły do etapu rejonowego zakwalifikowały się cztery uczennice:
 
Magdalena Wilk z klasy I,
Anna Płaszewska z klasy III,
Daria Duda z klasy VI,
Diana Marchewka z klasy VI
 
Już w piątek 4 03 2016 r. będą one reprezentować Gminę Radziemice w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.
 
Gratulujemy i życzymy sukcesów w Proszowicach
 
 

25 02 2016 r.
 
Przedstawienia Teatru Współczesnego z Krakowa
 
 
 
plakat teatr kot    plakat teatr ania
 
Uczniowie Oddziału Przdszkolnego i Szkoły Podstawowej zobaczyli przedstawienia teatralne przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie wystawiane na deskach Centrum Kultury i Wypoczyńku w Proszowicach.
 
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III śledzili losy Kota w butach.
Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, prezentowana jest przez Teatr Współczesny w pomysłowej i zabawnej formie. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnie sercami najmłodszych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym.
 
 Uczniowie klas IV-VI poznali losy Ani z Zielonego Wzgórza.
Jst to adaptacja klasycznego, cenionego przez kolejne pokolenia czytelników (a zwłaszcza czytelniczek) dzieła kanadyjskiej autorki Lucy Maud Montgomery. Jak w opowieści,  jego akcję rozpoczyna przybycie z sierocińca do prowincjonalnego Avenlea rudowłosej Ani Shirley. W krótkim czasie zdobywa ona zaufanie i przyjaźń mieszkańców. Budzi podziw, ujmuje swą witalnością, pomysłowością, chęcią życia. Urzeka swych nowych opiekunów i sąsiadów, inspiruje rówieśników. Jej obecność wywraca do góry nogami życie małego miasteczka i pozostawia trwały ślad w sercach bliskich jej osób.
 
 
 

25 02 2016 r.
 
Program edukacyjny "Od dziewczynki do kobiety"
 
 
W naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne Programu Edukacyjnego MENiS problemach dojrzewania płciowego, higieny osobiste, profilaktyki raka piersi. Celem było również wyrabianie u dzieci troski o własne zdrowie, zrozumienie wagi higieny osobistej.
 
 
 

24 02 2016 r.
 
Oczarowani bajką
 
 
W dniu 29 02 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna organizuje eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego "Oczarowni Bajką" dla uczniów szkół podstawowych Gminy Radziemice. W konkursie biorą udział chętni uczniowie, którzy recytować będą wiersze i prozę dziecięcą.
 
Klementyna Grzesiowska
Magdalena Wilk
Weronika Bucka
Klaudia Kwiecień
Natalia Czernik
Zuzanna Mazurek
Gabriela Mazurek
Anna Frączek
Dominika Nowak
Anna Płaszewska
Magdalena Pasternak
Blanka Grzesiowska
Paulina Duraj
Tomasz Rolek
Daria Duda
Diana Marchewka
 
Wszystkim życzymy zakwalifikowania się do etapu rejonowego w Proszowicach
 
 


24 02 2016 r.
 
"Rzymskie imperium i tradycje antyku"
 
 

W dniu 24.02.2016 roku w naszej szkołe  prezentowała się  grupa artystyczna Rekonstrukto ze swoim programem pt. "Rzymskie imperium i tradycje antyku".

W trakcie lekcji historii prowadzonej inaczej niż na codzień uczniowie poznali epokę, genezę, podboje i upadek imperium rzymskiego. Dzieci mogły zobaczyć oraz posłuchać o broni i uzbrojeniu legionisty z I w.n.e.. W czsie pokazu uczniowie mogli  dotknąć prezentowanych rekwizytów. Grupa Rekonstrukto przybliżyła nam osiągnięcia cywilizacji rzymskiej i przedstawiła znaczenie tych osiągnięć dla świata. Wybrani uczniowie mieli okazją wziąć udział w walce, przymierzyć zbroję i hełm legionisty. Uczniowie mogli obejrzeć rekwizyty i białą broń, którą posługiwali się Rzymianie.

W programie żywej lekcji historii zostały nam przedstawione:

 • geneza, podboje i upadek imperium rzymskiego
 • osiągnięcia cywilizacyjne i ich znaczenie dla świata
 • wierzenia i wróżby antyczne
 • opis ekwipunku i uzbrojenia legionisty rzymskiego z I w. n. e.
 • walki gladiatorów, techniki posługiwania się bronią białą

Prowadzący dostosowali zajęcia dla dwu grup wiekowych, najpierw w lekcji uczestniczyły dzieci młodsze z klas 0 - IV, a potem klasy V, VI oraz gimnazjaliści.

 
 reconstrukto 008
 
 rekonstrukto 01
 
reconstrukto 004
 
reconstrukto 009
 
 reconstrukto 014
 
reconstrukto 017
 
 
 
 

23 02 2016 r.
 
Małopolski Konkurs Recytatorski
Poezji K. I. Gałczyńskiego
SIÓDME NIEBO
 
 siodme niebo
 
Uczennica klasy III  Julia Wilk reprezentuje nasze Gimnazjum w Małopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji K.I. Gałczyńskiego organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie.
Przesłuchania dla gimnazjów odbędą się w dniu 24 02 2016 r.
 
Życzymy sukcesu
 
 


 
22 02 2016 r.
 

Zapisy do
Oddziału Przedszkolnego
i Samorządowego Punktu Przedszkolnego
w Zespole Szkół w Radziemicach

odbywać się będą w dniach 1- 30 marca 2016 r.

• Wnioski do pobrania w Przedszkolu, w sekretariacie Szkoły lub TUTAJ
•    Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Szkoły.


Do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 – 5 lat. W wyjątkowych sytuacjach Dyrektor może wyrazić zgodę na przyjęcie dziecka minimum 2,5 rocznego, jeżeli spełnia następujące warunki:
1.    Komunikuje potrzeby fizjologiczne i nie korzysta z pampersa,
2.    Samodzielnie je,
3.    Nie wymaga leżakowania.

 

 
19 02 2016 r.
 
 Żywa lekcja historii - pokaz grupy "Rekonstrukto"
 
 W środę 24 02 odbędzie się w naszej szkole pokaz "Rzymskie imperium i tradycje antyku"
 Zapraszamy
 
 
 

 19 02 2016 r.
 
Głosowanie na spektakl w Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych
 
 
 
Możesz oddać głos na przedstawienie "Najcenniejszy dar", które zostało zakwalifikowane do finału. Jedną z kategorii jest nagroda internautów - wybierana poprzez głosowanie na stronie TVP.
Możesz oddać jeden głos w ciągu dnia na stronie http://www.iteatr.tvp.pl
 
Na dole strony znajdziemy nasze nagranie z przedstawieniem. Możemy oddac głos oraz obejrzeć przedstawienie.
 
 

 18 02 2016 r.
 
Izabella Rolek w etapie wojewódzkim Konkursu Chemicznego
 
 
W dniu 23 lutego 2016 r. o godz. 11.00 w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie  odbędzie się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów do którego zakwalifikowała się Iza.
 
Gratulujemy i życzymy sukcesu w Krakowie.
 
 
 

 16 02 2016 r.
 
Dziennik elektroniczny od drugiego półrocza dla rodziców i
uczniów.
 
 
Od lutego działa w naszej szkole dziennik elektroniczny. Rodzice i uczniowie mają możliwość zobaczenie ocen i frekwencji na stronie internetowej. Uczniowie otrzymali dane dostępowe do dziennika dla siebie i rodziców, (login i hasło) za pomocą których należy sie zalogować na stronie www.dziennik2.blizejszkoly.pl. W przypadku braku lub zgubienia danych można je uzyskać u dyrektora szkoły lub wychowawcy.
 
 
 

 16 02 2016 r.
 
Warsztaty edukacyjne uczniów szkół, którzy zgłosili się do udziału w Ogólnopolskim konkursie
 
Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX.
 
Warsztaty organizowane są przez: Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków i Kuratorium Oświaty w Krakowie
 
Zajęcia odbędą się 17 lutego 2016 r. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, ul. Lubelska 23

grupa I,   godz. 10.30 – 12.30  uczniowie gimnazjów,
grupa II,  godz. 12.30-14.30  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
 
Program:

 • Wprowadzenie do badań elity społecznej, jaką było ziemiaństwo, dr Marcin Chorązki  (OBEP IPN w Krakowie);
 • Warsztaty reporterskie, Karolina Żłobecka (Uniwersytet Jagielloński, Prezes Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej);
 • Konsultacje dla uczestników konkursu i ich opiekunów naukowych.

Z naszej szkoły udział w konkursie biorą Julia Wilk z klasy III i Kacper Słowiński z klasy I.


 15 02 2016 r.

XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE

„KRAKUSEK”  2015/2016
 
 1. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa
  nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademia Żakowska.
 2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych.
 3. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do aktywnego poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend.
 4. Zadania konkursowe będą miały formę testu obejmującego także ilustracje.
  I etap (szkolny) - uczniowie będą pisali na terenie swoich szkół 10 lutego 2016roku.

II etap (finał) - laureaci będą pisali 31 marca 2016 roku w Zamku Królewskim na Wawelu.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie i do etapu finałowego w Krakowie zakwalifikował się Marcin Kozera

Gratulacje!


15 02 2016 r.

Internetowy Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych

Nasi uczniowie zakwalifikowali sie do III etapu

Gratulacje dla uczniów z Koła Teatralnego i Pani

Katarzyny Duch

Obraz 003

Poniżej przedstawiamy e-maila z TVP

"W imieniu całego Zespołu iTeatru oraz Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych mam zaszczyt i niezwykłą przyjemność pogratulować kwalifikacji do finału Przeglądu!

Rozdanie nagród zwycięskim Autorom odbędzie się podczas Gali dnia 13 marca 2016 w Warszawie.  

Gratulujemy!"


4 02 2016 r.

Internetowy Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych
 
Spektakl “Najcenniejszy dar” w wykonaniu Koła Teatralnego uczniów Szkoły Podstawowej z Radziemic zyskał uznanie Telewizji Kraków i został zakwalifikowany do  II etapu ogólnopolskiego, konkursu na przedstawienie teatralne pod hasłem “Nasza klasyka”. (Wyniki)
 

Tematyka Przeglądu nawiązuje do dawnej polskiej literatury i wpisuje się w obchody rocznicy 250-lecia powstania polskiego Teatru Narodowego. Uczestnicy Przeglądu otrzymali pełną swobodę wyboru tekstów, które mieszczą się w kanonie naszej kultury, w tym dzieł klasyki literatury dziecięcej, wystawiane w całości lub we fragmentach. Ze względu na ograniczenia praw do telewizyjnej emisji realizowanych utworów wymagane jest w doborze repertuaru korzystanie z dzieł autorów niechronionych, czyli nie żyjących od przynajmniej 70 lat.

Celem Przeglądu jest nie tylko wyłonienie i nagrodzenie najzdolniejszych artystycznie uczniów, ale również ukazanie spraw dla nich istotnych i poruszających wyobraźnię. Przegląd to okazja do podjęcia prób teatralnych realizacji tych utworów klasyki polskiej, które pozostają żywe dla pokolenia dzieci i młodzieży w 2015 roku. Młodzi twórcy otrzymali szansę na stworzenie swojego widzenia „naszej klasyki” i znalezienie w teatralnych inscenizacjach jej współczesnego, być może nieoczekiwanego znaczenia.

Przegląd składa się z trzech etapów, z czego pierwszy - etap zgłoszeń - zakończył się 31 grudnia 2015. Kolejno  na szczeblu wojewódzkim zostaną wyłonione najlepsze propozycje przedstawień teatralnych, po jednym w każdej z czterech kategorii obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną oraz domy kultury i inne organizacje oświatowe. W drugim etapie - szczebla ogólnopolskiego - jury wyłoni przedstawienia finałowe, maksymalnie po trzy w każdej kategorii, które TVP S.A zamieści na stronie www.iteatr.tvp.pl organizując głosowanie publiczności na najlepsze przedstawienie. W trzecim etapie jury wyłoni zwycięzców – po jednym w każdej kategorii. 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali w Warszawie 13 marca 2016 r.

Uczniom życzymy zakwalifikowania się do III etapu i występu w TVP, podobnie jak zrobili to nasi gimnazjaliści 2 lata temu.

 


4 02 2016 r.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego człowieka, a „Dzień Babci i Dziadka” to najpiękniejsze chwile, w których obdarzeni są Oni szczególnymi dowodami miłości.Dnia 4 lutego 2016r.

Oddziały Przedszkolne z Zespołu Szkół w Radziemicach tj. grupy 5 i 6- latków na Sali gimnastycznej prezentowały przedstawienie pt: „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” pod opieką Pani Renaty Auguścik oraz pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki pod opieką Pani Urszuli Stępień. Występy wywołały uśmiech i wzruszenie na twarzach niejednej Babci i Dziadka. Zebrani goście podziwiali również „Krakowiaka” przygotowaną przez grupę teatralną pod opieką Pani Elżbiety Zagórskiej.

Dzieci wręczyły na koniec piękne laurki i serduszka swoim Dziadkom, a następnie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i dziadków.

04dzienbabci16

02dzienbabci16

03dzienbabci16

01dzienbabci16


15 01 2016 r.

Organizacja zajęc w czasie ferii zimowych

Poniedziałek 18 01 - wyjazd na basem w Proszowicach - 1430

Wtorek 19 01 - wyjazd do Kina klas I-III - 1000 (Fistaszki)

Środa 20 01 - wyjazd na basem w Proszowicach - 930

Piątek 22 01 - wyjazd do Kina klas IV-VI i GIM - 930 (Gwiezdne Wojny)

 

 starsze wiadomości